Application Blocked by Java Security Hatası

 Application Blocked by Java Security Hatası

Herkese merhabalar, bu konumuzda bu günlerde e-imza kullananların sık sık karşılaştığı bir hata olan ” Application Blocked by Java Security Hatası ” çözüm yönteminden bahsedeceğiz. Bu hata ile ilegili sorular genelde e-imza kullanan kullanıcılar tarafından yöneltiliyor ama bazı java ile çalışan uygulamalarda da bu hata ile karşılaşmanız mümkün. Peki Application Blocked by Java Security Hatası nasıl çözülür ? Bu konumuzda bu hatanın çözümünü sizler için inceledik.

Application Blocked by Java Security Hatası Nasıl Çözülür ?

Aşağıdaki adımları izleyerek Application Blocked by Java Security hatasını çözebilirsiniz. Adımları sizler için teker teker resimleyerek anltmak istedim. Konuyla ilgili sorularınızı bu yazı altından yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Application Blocked by Java Security Hatası nasıl çözülür ? Application Blocked by Java Security Hatası çözümü resimli anlatım bu konuda.

Java ile çalışan uygulamalarda Application Blocked by Java Security hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı ile karşılaşınca yapmanız gerekenleri sizler için adım adım hazırladık. Aşağıdaki adımları takip ederek Application Blocked by Java Security hatasını giderebilirsiniz.

Toplam Zaman : 5 dakika

Programı açınca karşımıza açılışta gelen hata

Application Blocked by Java Security Hatası nasıl çözülür ? Bu hatanın çözümü için konumuzdaki adımları takip edebilirsiniz.

Java ile çalışan uygulamanızı açtığınız zaman karşınıza Application Blocked by Java Security hatası (Resimde) çıkıyorsa aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Yava yapılandırmasını açın “Configure Java”

Configure Java java Yapılandırması ile Application Blocked by Java Security Hatası çözümü için adımlarımıza başlıyoruz.

Başlat menüsüne Java yazın ve karşınıza gelen “Configure Java” yani Java yapılandırması uygulamasını açın.

Java yapılandırmasında güvenlik “Security” ayarlarına geçiş yapıyoruz

Application Blocked by Java Security hatası çözümü için Java güvenlik ayarlarında değişiklikler yapacağız.

Java yapılandırması “Configure Java” uygulamasında üst sekmelerde yer alan güvenlik “Security” sekmesine geçiş yapıyoruz. Burada gerekli ayarlarımızı yapacağız.

Uyulamamızın yönlendirdiği siteyi istisnalar listesine ekliyoruz

Çalıştırırken hata aldığımız uygulamanın adresini Java Security ayarlarında istisnalar listesine ekleyeceğiz. Bu sayede uygulamamızı açarken Java hatası almayacağız. Bunun için ;
Site Listesini Düzenle “Edit Site List…” butonuna tıklıyoruz. (Buton 1)
Karşımıza bir kutu daha açılacak. Bu kutudda ise Ekle “Add” butonuna tıklıyoruz. (Buton 2)
Kutuda belirtilen yere uygulamamızın adresini yazıyoruz. (Adresi eklemeniz gereken alan)

Evet son adımda siteyi eklediğimizi onaylıyoruz

Application Blocked by Java Security Hatası nasıl çözülür ? Application Blocked by Java Security Hatası çözümü resimli anlatım bu konuda.

Eve son adımımızda siteyi Java istisnalar listesine eklediğimizi onaylamamız gerekiyor. Bunun için Devam “Continue” butonuna tıklıyoruz ve sitemizi Java istisnalar listesine ekliyoruz. Sonrasında ise Tamam “Ok” butonları ile devam sekmelerimizi kapatıyoruz. Java tarafında işlemimiz bu kadar. Application Blocked by Java Security Hatası çözümünü bu şekilde tamamlamış olduk.

Uygulamanız web tabanlı ise bu adımıda uygulayın

Application Blocked by Java Security Hatası Web Uygulamaları için tarayıcınızın geçmişini temizlemeniz gerekebilir.

Eğer uygulamanız web tabanlı çalışıyor ise bu adımıda uygulamanız gerekebilir. Uygulamanız internet tarayıcı ile açılıyorsa ve hala aynı hatayı alıyorsanız en son olarak kullandığınız web tarayıcınızın geçmişini temizlemeniz gerekmektedir. Geçmişi temizledikten sonra tekrar denediğinizde uygulamanızın sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

Application Blocked by Java Security Hatası Çözümü

Evet bu konumuzda sizlere Application Blocked by Java Security hatası çözümü için adım adım resimli bir şekilde anlatım yaptım. Umarım bu sorununuz çözülmüştür. Bir başka konuda görüşmek üzere.

Kaynak : ebys_f7a45.pdf (ktu.edu.tr)

Outlook Uygulanmadı Hatası Çözümü konusuda dikkatinizi çekebilir.

Yeni Bilgisayar sitesini incelediniz mi ?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın