İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilgisayar Ethernet Kablosu Görmüyor Çözüm

Merhabalar, bilgisayar teknik destek bölümümüzden Zülal Hanım’ın iletmiş olduğu Bilgisayar ethernet kablosu görmüyor sorusunun cevabını buradan verdik. Bilgisayar teknik destek bölümümüzden gelen soruların cevaplarını artık buradan sizler için konu şeklinde cevaplayacağız. Bu şekilde daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Zülal Hanım’ın sorusuna dönecek olursak ethernet kablosu görmüyor sorunu için çözüm yollarını sizler için adım adım cevapladık.

Ethernet Kablosu Görmüyor Sorunu Çözümü

Zülal Hanım merhabalar ,

Bilgisayar ethernet kablosu görmüyor sorunu hakkında sizlere çözüm yöntemlerini anlatmaya çalışacağım. Bu yöntemleri sırası ile deneyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Lütfen adımları sırası ile takip ediniz,

  1. Öncelikle başka bir bilgisayar ile deneme imkanınız var ise onu kullanarak bağlantınızı test ediniz. Eğer o bilgisayarda da aynı sorunu yaşarsanız başka bir modem ile deneyiniz sorunu yaşamaya devam ederseniz 2. adıma geçiniz.
  2. Bilgisayarınız dizüstü bilgisayar ve ya wireless seçeneği varsa wireless açın ve wireless ile internete bağlanmayı deneyin. Eğer bağlanabiliyorsanız Ethernet sürücünüzü güncelleyin. Eğer güncel derse sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin. Bu adımda da sorun düzelmezse,
  3. Ethernet kablonuzda bir sıkıntı olabilir. Yeni bir ethernet kablosu ile ya da Ethernet kablosunun ucunu yeniden yaparak test ediniz. RJ45 Kablo Sıralaması için linke tıklayabilirsiniz.
  4. Bu adımda artık ethernet kartınızda teknik bir sorun olduğu belirlenir. Bilgisayarınızda bulunan ethernet kartında bir sorun oluşmuş demektir. Bunun için en yakın teknik servise başvurmanızı öneririz.

** Bilgisayarınızın uçak modunda olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

**Bilgisayarınız bir network ağına bağlı bilgisayar ise bu adımlardan sonra duvar prizini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer duvar data prizi sağlam ise network yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etnernet Kablosu Görmüyor Teknik Destek

Ankara Bilgisayar Tamircisi sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır. Dilerseniz linke tıklayarak iletişim bölümünden ve ya yer alan telefon numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ethernet kablosu görmüyor sorunu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Çözüm ortaklarımız arasında yer alan Ankara bilgisayar tamircisi ile iletişime geçerek telefon desteği de alabilirsiniz. Destek için yukarıda yer alan linke tıklayarak iletişim numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu sorun genellikle sürücü kaynaklı problemden kaynaklanmaktadır. İlk adımda anlatmak istediğimiz modem arızası ve kablo arızası kaynaklı olabileceğidir.

Ethernet kablosu görmüyor sorununda ikinci adımda anlatmak istediğimiz ise ethernet sürücüsü kaynaklı olabilecek problemlerin çözümü için izlenen yoldur.

Son adımda ise yine bir düzelme olmadıysa bilgisayarınızda teknik bir problem oluştuğu ve teknik destek gerektiği yönündedir.

Umarız sorun 2. adımdan kaynaklıdır. Aksi taktirde bu size biraz maliyet oluşturabilir. 1. adımda modem almak zorunda kalabilirsiniz, 3. adımda ise ethernet kartı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir