İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilgisayar Klasör Şifreleme Programı Folder Lock

Bilgisayarınızda kendinize ait bir çok dosya depolayabilirsiniz. Fakat bazı klasörler var ki bunları kimsenin görmesini ulaşmasını istemezsiniz. Evet bilgisayarınız da klasör şifreleme ile bu mümkün. Bilgisayar klasör şifreleme ile sadece size özel klasör ve dosyalarınızı diğer kullanıcılardan saklayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz. Bilgisayar klasör şifreleme programı Folder Lock ile bilgisayar klasör şifreleme işleminizi çok kolay bir şekilde yapabilir ve bu klasör ve dosyaları diğer kullanıcılardan koruyabilirsiniz.

Bilgisayarınızı sizden başka kullanıcılarda kullanıyor olabilir. Fakat siz önemli dosyalarınızı bilgisayarınızda tutuyor ve diğer kullanıcıların görmesini istemiyorsanız bunu folder lock klasör şifreleme programı ile yapabilirsiniz. Klasör şifreleme programı folder lock ile şifrelediğiniz programa şifresini bilmeyen kimse ulaşamaz. Bu sayede sizde gönül rahatlığı ile bilgisayarınızda bu dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Klasör şifreleme programı folder lock kullanımı çok kolaydır.

Klasör Şifreleme Programı Folder Lock

Öncelikle belirtmeliyim ki program ücretli bir programdır. Fakat trial yani demo versiyonu da işinizi görecektir diye düşünüyorum. Folder Lock programı ile sadece bilgisayarınızdaki programları değil usb belleğinize de şifreleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Folder Lock Programı Kullanımı

Öncelikle programın ücretsiz versiyonunu buradan indirin. İndirdiğiniz dosyayı açarak kurulumu gerçekleştirin. Program yüklemesi tamamladıktan sonra açılacak ve şifre belirlemenizi isteyecek. Belirleyeceğiniz şifreyi not almanızı tavsiye ederim. Şifrenizi belirledikten sonra program kullanıma açılacak.

Dosya şifreleme programı folder lock ile bilgisayarınızda diğer kullanıcıların ulaşmak istemediği klasörleri şifreleyebilirsiniz.

Şifrelemek istediğiniz klasörleri ise sürükleme yöntemi ve ya yukarıda yazan Add butonu yardımı ile programın içine atmanız gerekiyor.

Dosya Şifreleme Programı Folder Lock sayesinde bilgisayarınızda bulunan özel dosyalarınızı diğer kullanıcılara karşı şifreleyebilirsiniz

Programın içine şifrelemek istediğiniz klasörleri attıktan sonra bu klasörleri seçerek yukarıda bulunan Lock butonu yardımı ile şifreleyebilirsiniz. Geri kullanıma açmak istediğiniz klasörü şifreleme işlemindeki gibi seçerek yukarıda bulunan Unlock butonuna tıklayarak açabilirsiniz.

Folder Lock dosya şifreleme programı ile bilgisayarınızda bulunan özel dosyalarınızı güvenle saklayabilir diğer kullanıcıların erişmesini engelleyebilirsiniz.

Uyarı ;

Eğer usb şifreleme yaptıysanız ve usb başka bilgisayarda çalıştırmanız gerektiyse çalıştıracağınız bilgisayarda Folder Lock programının yüklü olması gerekmekte. Program full versiyon değildir. Demo versiyonudur. Sınırlaması hakkında bir bilgim yoktur. Ne kadar dosyaya izin veriyor bilmiyorum. Faka demo versiyonu da çok işlevsel bir program. O kadar küçük bir sınırlama yapacağını düşünmüyorum. Progam gerçekten çok başarılı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.