İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

NET Framework 3.5 yükleme sırasında hata alıyorum

3.58K görüntülenme
0

[reklam] [/reklam]
Merhabalar windows 10 bilgisayarımda bir program yüklemem gerekiyor buda NET Framework 3.5 gerekiyor diye uyarı veriyor. İnternetten NET Framework 3.5 indirdim fakat yüklemeye çalışırken .NET Framework 3.5 yükleme hatası: 0x800F0906 hatası veriyor. Bu sorunu bir türlü çözemedim güncel net framework kaldırmak istediğim zamanda müsade etmiyor. İkisi bir arada kullanılamıyor sanırım. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.
[reklam] [/reklam]

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 15 Kasım 2020
0

Merhabalar bu sorun Windows 10 2020 güncellemesinden sonra genel olarak görünmeye başlamıştır. Bu sorunu nasıl çözebileceğinize gelirsek ;

Microsoft .NET Framework 3.5 kurulumu hata çözümü

Denetim masası > Program ve Özellikler sekmesini açıp, burada sağ tarafta yer alan Windows özelliklerini aç ve ya kapat sekmesini açmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen kutuda en üstte Microsoft .NET Framework 3.5 kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınızda Microsoft .NET Framework 3.5 internetten inecektir.

Fakat sizde yükleme sırasında bir hata oluştuğunu resimden görüyorum. Bu durumda ise bilgisayarınızın internete bağlı olduğuna emin olun. İnternet yoksa internete bağlandıktan sonra tekrar deneyin.

Eğer yine bir hata alırsanız bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Yine olmadıysa bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz Windows 10 usb ve ya DVD yi bilgisayarınıza bağlayarak başlat çubuğundan CMD yazın Command Promt uygulamasını sağ tuş yönetici olarak başlatın.

Açılan Command Promt ekranına DISM /Online /Enable-Feature/FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs kodunu yapıştırın. ( /source:d: D DVD nin veya USB nin konumunu belirtir sizlerin bilgisayarında konumuna göre değiştirebilirsiniz.)

Enter’ a basın birkaç dakika içinde yükleme tamamlanmış olur herhangi bir sorun olursa bizlerle tekrar iletişime geçebilirsiniz.

Ahmet Temiz Cevaplanan soru 23 Temmuz 2020
Mission News Theme by Compete Themes.