İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 sıfırlama sorunu

Çözüldü4.01K görüntülenme
0

Merhabalar bilgisayarımda Windows 7 işletim sisteminden Windows 10 işletim sistemine yükseltme yaptım. Bilgisayarımı şuan sıfırlamak istediğimde Bilgisayarinizi  sıfırlarken bir sorun olustu- Hicbir degisiklik yapilmadi sorunu ile karşılaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Mine Doğan En iyi cevap olarak seçildi 18 Ağustos 2020
0

Merhabalar,

Bu sorunun çözümü için sizlere bir kaç adım önereceğim. Bu adımlar ile windows 10 sıfırlama sorunu çözümü sunmuş olacağız.

İlk yöntem ;

Bilgisayarınızda yüklü antivürüs programı var ise bu programı kaldırıp sıfırlama işlemini tekrar denemeniz bazen virüs programları sıfırlama işlemlerine engel olabilmekte.

İkinci yöntem ;

Bilgisayarınızda yeni bir admin hesabı oluşturarak bu hesap ile windows 10 sıfırlama işlemini denemeniz.

üçüncü yöntem ;

Bu yöntem ise sistem dosyalarınızda sorun varsa onları onararak tekrar denemenizi sağlayan yöntemdir. Bu yöntemde adımları dikkatli takip ediniz ;

Önce başlat tuşuna basarak CMD yazın ve arama sonuçlarında Komut İstemi uygulamasını sağ tuş yönetici olarak çalıştırın.

Windows 10 CMD nasıl açılır ? konumuzu inceleyebilirsiniz.

Açılan komut sisteminde SFC /SCANNOW komutunu yazarak enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sıfırlama işlemini tekrar deneyin.

Bundan yöntemden sonrada sorun devam ediyorsa Buraya Tıklayın ve dosyayı indirin. İnen rar dosyasını masaüstüne çıkartın. İçerisinde yer alan Allupdate bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve Windows 10 sıfırlama işlemini tekrar deneyin.

Sorun hala devam ediyorsa CMD komut istemini yönetici olarak başlatın ve aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın ;

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bunların hiç birinde çözüme ulaşamadıysanız bilgisayarınızın yedeğini alıp temiz bir Windows 10 kurulumu yapmanızı öneririm.

Mine Doğan En iyi cevap olarak seçildi 18 Ağustos 2020