İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows Kendi Kendine Kapanmaya Başladı

2.78K görüntülenme
0
0 Yorum

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum, 2 gün öncesinden Windows kendi kendini kapatmaya başladı. Biraz video izliyorum hemen siyah ekran oluyor. Aynı şekilde bir çalışma yaparken de kendi kendine siyah ekran oluyor ve kapanıyor. Bu durumda dikkatimi çeken bir husus güç ışığı yanıyor gözüküyor ama ekran gidiyor. Hiç bir hata mesajı yok sadece kapanıyor. Son zamanlarda bir güncelleme aldı bilgisayar ondan önce böyle bir sorun yoktu. Fakat şuan çok sinir bozucu bir şekilde bu sorunu yapıyor bilgisayarı kırmak üzereyim lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 17 Eylül 2020
1

Bu sorun genellikle çabuk ısınma nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Kapandığı sırada bilgisayarınızın sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Fakat son zamanlarda Windows 10 güncellemesi ile bu tür sorunlar ortaya çıktı ama sizin sorununuzun yüksek ihtimalle ısınma kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. Bu durumda ne yapmanız gerekir ?

İki seçenek vardır bir ekran kartı ısınma problemi diğeri ise işlemci kaynaklı ısınma problemi. Ama güç ışıkları yanıyor diyorsunuz ben buna istinaden ekran kartı ısınması olarak tahmin ediyorum. Sizin için aşağıda linklerini vermiş olduğum konuları okumanızı tavsiye ederim.

  1. Soğutucu Yetersizliği
  2. Ekran Kartı Isınma
  3. CPU Teknik Sorunu
  4. Termal Macun Yetersizliği
  5. Laptop Fan Temizliği
  1. Teknik Bir Sorun Olabilir
  2. Ekran Kartı Fan Temizliği
  3. Ekran Kartı Termal Macunu Değişimi
  4. Ekran Kartı Driver Güncelleme
  5. Ekran Kartınız Yeni Mi ?

Bu sorun yüksek ihtimalle ekran kartı ısınması nedenli olabilir. Ama iki konumuzu da okuyarak ve ekran karardığı sürede bilgisayar sıcaklığınızı kontrol ederek bu soru altından bizlere tekrar ulaşabilirsiniz.

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 17 Eylül 2020