18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü, İnternet bağlantısı sırasında dns suncusu hatası ile karşılaşıyorsanız nedenleri ve çözüm yöntemlerine bu konumuzdan ulaşabilirsiniz.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Herkese merhabalar bu konumuzda DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası çözümü nasıl bunu anlatacağım. DNS sunucusu yanıt vermiyor bir çok bilgisayar kullanıcısının karşılaşabileceği bir sorundur. Bu hata sizin internette gezinmenizi engelleyebilir. Bu sorunu çözebilmek için önce nedenini bulmamız gerekiyor. Peki bu bu sorunun nedenleri nelerdir ve çözümleri nedir ? Bunları inceleyelim.

DNS Sunucu Yanıt Vermiyor Hatası Nedenleri

DNS sunucusu hatasını bir kaç nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenler ise şunlardır ;

  • Sorunlu ip ve ya DHCP Sorunu
  • Virüs programları,
  • Arızalı modem ve ya dağıtıcı,
  • İnternet aboneliğini kullandığınız firmada ki sorunlar,

Öncelikle sorunumuzun yukarıdaki nedenlerden hangisinden kaynaklandığını tespit etmemiz gerekir. Bunu tespit ettikten sonra ona göre bir çözüm yöntemi uygulamamız gerekir.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Çözümü

  • Eğer sorununuzun ip adresi ve ya DHCP’den kaynaklandığını düşünüyorsanız bu sorun genelde bilgisayarınızda kurulu olan işletim sisteminde oluşan sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumlarda genelde Türk usulü bilgisayarınızı açıp kapatmak sorunu giderebilmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra internet bağlantınızı yeniden test edin. En hızlı dns adresleri başlıklı konumuzda en güvenilir dns adreslerini bulabilirsiniz.
  • Eğer sorun düzelmediyse ve bilgisayarınızda virüs programı kullanıyorsanız bu da DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası nedenlerinden birisi olabilir. Antivürüs programları internetten gelen bir tehlikeyi algıladığı zaman internet bağlantınızı kesebilmektedir. Virüs programınızı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve internet bağlantınızı tekrar deneyin.
  • Modem arızası da bu soruna neden olabilir, burada ilk önerim modeminizi sıfırlayıp tekrar kurmanız ve internet bağlantınızı tekrar kurmanız. Eğer modem yeniden kurma sorunu düzeltmediyse başka bir modem ile deneme şansınız varsa bu yöntemi deneyin.
  • En son olarak internet sağlayıcı firmanız ile iletişime geçin. Sorun bütün bu adımlardan sonra da devam ediyorsa tek bir çözüm yolu kaldı o da internet sağlayıcı firmanıza arıza kaydı açmak.

DNS Sunucusu Hatası ve Çözümleri Sonuç

Bu hatanın çözümüne yukarıda yazan çözüm yöntemleri ile ulaşamadıysanız bilgisayarınıza temiz bir kurulum (format) yapmanız gerekebilir. Temiz kurulumdan sonra yine düzelmezse ethernet kartınızda bir sorun olabilir en yakın bilgisayar tamircisi ile iletişime geçmenizde fayda olabilir.

İlgili Başlıklar ;

Ankara bilgisayar tamircisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ