İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazı etiketleri “bilgisayar tamircisi”

Bilgisayarım Çok Yavaşladı Çözümü

Herkese merhabalar, Bilgisayarım çok yavaşladı çözümü nedir ? sorusunun cevabını her yerde aradıysanız ve bulamadıysanız bu konuyu mutlaka okumanızı öneririm. Dönem artık bilgisayar dönemi evet bunu kabul ediyoruz fakat bu döneme ayak uydurabilmek için hızlı bilgisayar şart. Siz hızlı bilgisayar aldınız bir süre sonra sinir edici şekilde yavaşladıysa çözümü var. Eğer sizde bilgisayarım çok yavaş ne yapabilirim diyorsanız konumuzu okumanızı tavsiye ederim.

Seta Bilgisayar

bostancı bilgisayar tamircisi seta bilgisayar iletişim bilgileri ve adresi, bilgisayar tamircisi bostancı adresleri, Seta Bilgisayar iletişim bilgileri

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı

Bilgisayarlarımızda görev yöneticisi çalışan programların ve yapılan işlemleri görebilir bu işlemlere müdahale edebiliriz. Yani görev yöneticisi bilgisayarınızda yapılan bütün aktif işlemleri gösteren bir uygulamadır. Görev yöneticisi ile arkaplanda çalışan yüksek performans harcayan uygulamaları kapatabiliriz. Bilgisayarımızda görev yöneticisi uygulamasını CTRL + ALT + DEL tuşu ile açabilir yada başlat menüsünde sağ tuşa tıklayıp açılan menüde görev yöneticisine tıklayarak da açabiliriz. Görev yöneticisi açmanın bir kısa yolu da CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonudur. Eğer açmak istediğinizde görev yöneticisi yöneticini tarafından devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız konumuzda bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Windows 10 DNS Adresi Değiştirme

İnternet kullanan hemen hemen herkesin yaptığı bir işlemdir dns değiştirme. Windows 10 DNS adresi değiştirme ile TİB tarafından erişimi kısıtlanan sitelere erişebiliyoruz. Bunun yanı sıra doğru bir DNS adresi seçerseniz internet hızınızda da yükselme görebilirsiniz. Sizin tercih etmiş olduğunuz internet sağlayıcınız bu dns adreslerini kendileri otomatik ayarlıyor fakat bazı durumlarda bu dns adresleri yoğunluktan dolayı isteklere zamanında cevap veremiyor bu da internetinizin yavaşlamasına neden olabiliyor. Bu durumda ise dns adresi değiştirme işlemi ile bu sorgu süresini en aza indirmeniz mümkün. İlk cümlemizde dediğimiz gibi erişime kapanan sitelere de dns değiştirerek girebilirsiniz. Peki windows 10 dns değiştirme işlemi nasıl yapılır ? Cevabını resimli olarak sizlere anlatmaya çalıştık.

Format Atarken MBR GPT Hatası Çözümü (Resimli)

Her konumuzda belirttiğimiz gibi artık hayatımızın her anında işlerimizi yürüttüğümüz bilgisayarlarımız. Evet artık hemen hemen bütün işlerimiz bilgisayar ortamında ilerliyor. Fakat bazı durumlarda, sorunlarda bilgisayara format atmak gerebiliyor. Format atarken yaşadığımız en büyük sorun ise mbr gpt hatası oluyor. Format atarken mbr gpt hatası bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için can sıkıcı olabiliyor. Fakat bu durumda can sıkmaya gerek yok mbr gpt hatası çözümü çok kolaydır. Sizlere bu sorunun çözümü hakkında resimli bir anlatım sunacağız. Adımları izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. MBR GPT Hatası resimli anlatımı bu konumuzda.

Ekran Kartı Isınma Problemi Neden Olur ?

  1. Ekran kartı bilgisayarımızda önemli donanımlardan birisidir. Fakat bazen ekran kartı ısınma problemi yaşayabiliriz. Bu bilgisayarımızda ekran performansı olarak büyük ölçüde düşüş gösterebilir. Özellikle oyuncular için ekran kartı çok önemli bir donanımdır. Ekran kartı ısınma problemi ise oyuncular için büyük bir problemdir. Ekran kartı aşırı ısınma yaptığı zaman oyun performansı çok düşer hatta oyun yarıda kapanabilir. Eğer sizde bu problemi yaşıyorsanız ekran kartı ısınma problemi neden olur ? çözümü nedir sorularını sizler için cevapladık.

Harddisk Onarımı Nasıl Yapılır ? Harddisk Tamiri

Günümüzde hemen hemen herkesin bilgisayarı var. Özellikle her iş yeri artık bilgilerini bilgisayar ortamında tutmaktadır. Bu yüzden bilgisayarların bilgi depolama donanımı olan harrdisk çok büyük önem taşımaktadır. Harddisk arızalandığı zaman onarımı mümkün olabiliyor. Peki harddisk onarımı nasıl yapılır ? Harddisk tamiri hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için yazdık. Anlatacağımız bu yöntemleri sadece bilgisayarınızda bulunan disk için değil dışarıdan bağladığınız harici disklere de uygulayabilirsiniz.

Laptop Kapandı Geri Açılmıyor Çözüm

Bilgisayar Tamircisi adresinde sizler için çözüm yazıları paylaşımına başlamış bulunuyoruz. Laptop kapandı geri açılmıyor sorunu da en çok yaşanan sorunların başında gösterilebileceği için buradan başlamak istedik. En çok yaşanan sorunlardan başlayıp bütün sorunlara sorun-çözüm şeklinde cevaplar oluşturmaya devam edeceğiz. Peki laptop kapandı geri açılmıyor sorunu neden olur ve çözümü nedir ? Uzman teknik kadromuz sizler için cevaplıyor.

Bilgisayar Açılış Kapanış Saatlerini Öğrenme

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda bilgisayar açılış kapanış saatlerini öğrenme yolunu öğreneceğiz. Bilgisayarınızın sizden habersiz açıldığını düşünüyorsanız bilgisayarınızın sizin olmadığınız zamanlarda açılmış mı ? açılmamış mı ? bunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınızın sizden habersiz açılıp işlemler yapıldığı düşüncesinde iseniz konumuzda ki yöntemi uygulayarak bilgisayar açılış kapanış saatlerini öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede siz yokken bilgisayarınızın habersiz açılıp açılmadığını da öğrenmiş olursunuz.