İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazı etiketleri “yazılım sorunları”

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı

Bilgisayarlarımızda görev yöneticisi çalışan programların ve yapılan işlemleri görebilir bu işlemlere müdahale edebiliriz. Yani görev yöneticisi bilgisayarınızda yapılan bütün aktif işlemleri gösteren bir uygulamadır. Görev yöneticisi ile arkaplanda çalışan yüksek performans harcayan uygulamaları kapatabiliriz. Bilgisayarımızda görev yöneticisi uygulamasını CTRL + ALT + DEL tuşu ile açabilir yada başlat menüsünde sağ tuşa tıklayıp açılan menüde görev yöneticisine tıklayarak da açabiliriz. Görev yöneticisi açmanın bir kısa yolu da CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonudur. Eğer açmak istediğinizde görev yöneticisi yöneticini tarafından devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız konumuzda bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Çözümü

Bilgisayarında Windows 10 kullanan kişilerin genellikle karşılaştıkları sorunlardan biriside Windows 10 mavi ekran hatası gerçek adı ile Inaccessible Boot Device Error hatası olmaktadır. Bu sorun genellikle Windows mavi ekran hatası diye arandığı için bu sorunun başlığını Windows 10 mavi ekran hastası olarak belirledik. Sizlere bu konumuzda gerçek adı ile Windows 10 Inaccessible Boot Device Error hatası bizim tabirimiz ile Windows 10 Mavi ekran hatası çözüm yolları ve hatanın nedenlerinden bahsedeceğiz.

Bios Şifresi Kırma Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu konumuzda bios şifresi unutanlar için bios şifresi kırma nasıl yapılır ? sorusunun cevabını vereceğiz. Bios şifresi unutmak bilgisayarımızda yeniden kurulumlarda (format) en büyük sorun olarak karşımıza gelebiliyor. Peki bios şifresi sorununu nasıl çözebiliriz. Bu konumuzda bios şifresi sıfırlama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Mission News Theme by Compete Themes.