19.10.2021 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Macbook Açılmıyor Sorunu

Macbook açılmıyor, Macbook Air açılmıyor, Macbook pro açılmıyor sorunları neden kaynaklanır ve çözümleri nelerdir ? Kısaca anlatımlar ile konumuzda

Macbook Açılmıyor Sorunu

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Macbook kullanıcıları için en sık rastlanan sorunlardan birisi Macbook açılmıyor sorunudur. Bu sorunla karşılaşan Macbook kullanıcıları biraz tedirgin olabilmektedirler. Macbook açılma sorunu ile karşılaşan Macbook kullanıcılarının bu sorunu çözmeleri için denemesi gereken bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Macbook açılmıyor ise nedenleri neler çözümleri neler inceleyelim.

Eğer Macbook kullanıcısı iseniz ve bilgisayarınız açılmıyor ise hemen telaş yapmanıza gerek yok. Öncelikle bu sorunun başlıca nedenleri vardır bu nedenlere ve çözümlerine göz atarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Macbook açılmıyor neden ? sorusunun cevaplarına kısaca değindik ;

Macbook Açılmıyor Nedenleri ?

  1. Macbook, Macbook Pro, Macbook Air açılmıyor ise öncelikle kontrol etmeniz gereken sadece ekran mı yoksa tüm sistem mi çalışmıyor ? Bilgisayarınızdan ses var ve Caps Lock ışığı yanıyor ise bilgisayarınız çalışıyor ekranda bir sorun var demektir. Yeniden başlatarak deneyebilirsiniz. Yine görüntü alamazsanız ekranda teknik bir problem olmuş olabilir. Teknik servise başvurmanızı öneririz.
  2. Macbook hiç bir şekilde tepki vermiyorsa güç probleminden kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda ilk kontrol etmeniz gereken şarj durumu. Pil yeterince şarj olmamış olabilir. Eğer piliniz yeni ise ve yeterince şarj olmamışsa şarj adaptörü kontrolü yapın. Piliniz yeterince şarj olmuyorsa bu şarj kablonuz da bir sorun olduğunu gösterir. Başka bir şarj kablosu ile tekrar deneyin.
  3. Macbook sıfırlayarak deneme yapabilirsiniz. Bazı önemli güncellemeler sonrasında da bu sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumda Macbook sıfırlayarak tekrar deneme yapılması sonucunda çözüme ulaşabilirsiniz. Güç düğmesine en az 10 saniye basılı tutarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Bilgisayarınızda teknik bir problem kaynaklı sorun olabilir. Bu durumda yapmanız gereken en yakın bir yetkili servise gitmeniz.

NOT : Bizler tamamen Windows sorunları ve donanım sorunları odaklı olarak bu siteyi oluşturmuştuk ziyaretçilerimizden gelen mesajlar sonrasında Macbook hakkında içerikler eklemeye de başladık fakat bu içerikler araştırarak yazılan bilgilerdir. Doğruluk oranlarına garanti verilmemektedir. Windows kategorisinde yer alan bütün içeriklerimiz kendi bilgilerimiz ile yazılmış ve %100 doğru bilgilerdir. Fakat Mac kategorisinde dışarıdan bilgi olduğu için doğruluk garantisi vermiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status