İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilgisayar mavi ekran hatası veriyor çözüm bulamadım

Çözüldü2.50K görüntülenme
0
0 Yorum

1 ay önce kasa topladım ve bugüne kadar 7-8 kere bilgisayar mavi ekran hatası verdi. Hatalarda genelde memory corruption hatası yazıyor. Biraz bilgim dahilinde sorunun bellekte olduğunu düşündüm ve Memtest86 programı ile bellek testi yaptım. Sonuçlar temiz gözüküyor bu testi bir kaç defa gerçekleştirdim sonuçlar hep temiz görünüyor.

Sonra bir kaç defa tekrar temiz kurulum yani formatlama yaptım. Driverları tek tek manuel olarak yükledim güncellemelerin hepsini yaptım fakat yine bu hatadan kurtulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Birde SSD sorunu olabilir diye düşünüyorum çünkü soğutucu plaka olmasına rağmen sıcaklık 60 dereceyi buluyor. SSD modeli ise 1 TB James Donkey. Teşekkür ederim.

Hata raporları bu google drive olarak yükledim bu linkte

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
Ahmet Temiz En iyi cevap olarak seçildi 24 Eylül 2020
1

Merhaba, öncelikle göndermiş olduğunuz raporlarda genellikle bellek hatası ve SSD kaynaklı hatalar olarak görünüyor. Sorunuzda bütün detaylara yer verdiğiniz için teşekkür ederim bu sayede size sorunun ne kaynaklı olduğunu kesin bir şekilde belirtebiliyorum. James Donkey disk biz ve hiç bir teknoloji bilgisayar uzmanı arkadaşlarımız önermez. Eğer Windows 10 işletim sistemi James Donkey SSD diskte kurulu ise mavi ekran hatasını bu sebeple alıyorsunuz. Bunu test etmek için farklı bir SSD disk ve ya HDD disk ile tekrar temiz bir kurulum yaparak bilgisayarınızı kullanmak. Biz James Donkey diskini işletim sistemi değil sadece depolama olarak kullanılmasını öneriyoruz. James Donkey kullanan büyük bir çoğunluk hatta hemen hemen herkes bu konudan şikayetçi. Bu yüzden işletim sisteminizi başka bir diske kurmanızı öneririm.

Ahmet Temiz En iyi cevap olarak seçildi 24 Eylül 2020