18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Google Yorumları Nasıl Silinir ? (Video)

Google yorumları nasıl silinir? İşletme sahipleri için bu sorunun cevabı, dijital itibarı korumak ve müşteri memnuniyetini sağlamak açısından son derece önemlidir.

Google Yorumları Nasıl Silinir ? (Video)

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Google yorumları nasıl silinir ? başlıklı içeriğimizde Google yorumları nasıl optimize edilir bunun ipuçlarını anlatacağım. Öncelikle Google işletme profili firmanız için olmazsa olmaz bir platform diyebilirim. Bunun nedeni ise Google işletme profili sayesinde Google haritalarda görünür ve yakın çevrenizde işletmeniz ile ilgili aramalarda görünürsünüz. Buda sizin müşteri potansiyelinizi artırır. Fakat Google işletmem profilinde istemediğiniz şeylerde olabiliyor. Bunlardan biriside kullanıcların işletmeniz hakkında yaptığı asılsız kötü yorumlar. Peki bu durumla karşılaşırsanız Google yorumları nasıl silinir ? Bunu biliyor musunuz ? Bu konumuzda size Google yorumları nasıl silinir bunu anlatacağım.

Olumsuz Google Yorumları Nasıl Silinir ?

Google artık her konuda bizim elimiz ayağımız gibi oldu. Google işletmem bunlardan birisi. Bir firma aradığımız zaman direk yakınımızda aradığımız işle ilgili olan firmaları Google haritalarda görebiliyor ve gidebiliyoruz. Tabi bunun öncesinde o firmanın aldığı yorumlarada göz atmayı unutmuyoruz. Buda kişi için tercih sebebi oluyor. Fakat bazı durumlar oluyor ki sizin işletmeniz hakkında haksız kötü yorumlar yapılabiliyor. Buda sizin işinizi büyük ölçüde etkiliyor. Bu durumdan kurtulmak isteyen firma yetkilileri ise olumsuz Google yorumları nasıl silinir ? sorusunun cevabını arıyor. Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Google Yorumları Analiz Etme

Öncelikle Google işletmem sayfasında firmanız hakkında yapılan kötü yorumlar gerçek mi gerçek dışı mı bunu analiz etmeniz gerekiyor. Gerçekten sizle ilgili yaşanan kötü bir durumu müşteriniz belirttiyse bu durumu düzeltmeniz sfirmanız için faydalı olacaktır. Bu tür yorumlara müşteriyi hoşnut edecek cevaplar vererekde sorunun çözümlenebileceğini gösterebilirsiniz. Firmanızla alakalı olmayan ya da gerçekten yaşanmayan bir durumu sizin kötülüğünüz için yapılan yorumları ise kaldırmak istemeniz en doğal hakkınız.

Google Yorumları Silme İsteğinde Bulunma

Google yorumları nasıl silinir sorusunun cevabında maalesef şuraya tıklayın silin gibi bir durum söz konusu değildir. Yukarıda bahsettiğim gibi sizinle gerçekten alakası olmayan kötü yorumlar için Google yorumları silme isteğinde bulunma işlemini yapmanız gerekiyor. Google yorumları silme için yapmanız gerekenler aşağıda madde madde yazıldı ;

Google İşletmem Hesabınızda Google yorum silme isteğinde bulunma

 1. Bilgisayarınızdan İşletme Profilinizi yönetmek için oturum açın.
 2. Bildirmek istediğiniz yorumu seçin:
  • Tek işletme: Yönetmek istediğiniz profili açın. Soldaki menüde Yorumlar‘ı tıklayın.
  • Birden fazla işletme: Soldaki menüde Yorumları yönet‘i tıklayın. Ardından konum grubu seçmek için açılır menüyü kullanın. (Bu seçenek kurumsal hesaplar için geçerli değildir.)
 3. İşaretlemek istediğiniz yorumda, Diğer Diğer ardından Uygunsuz olarak işaretle‘yi tıklayın.

Yorum Yönetimi Aracı’nda bir yorumu işaretleme

 1. Yorum Yönetimi Aracı’na gidin.
 2. Gösterilen e-posta adresinin, İşletme Profilinizi yönetmek için kullandığınız adres olup olmadığını kontrol edin.
  • İpucu: Başka bir e-posta adresi kullanıyorsanız Hesap değiştir‘i tıklayın.
 3. Onayla‘yı tıklayın.
 4. İşletmenizi seçin ardından Yeni bir yorumu kaldırılmak üzere bildir‘i seçin.
 5. İşaretlemek istediğiniz her yorum için Bildir‘i tıklayın.
 6. Yeni sekmede, yorum için bir kategori seçin.
 7. Gönder‘i tıklayın.

Google Yorumları Nasıl Silinir Video

Bunları yaptıktan sonra Google tarafından başvuru incelemesi 1 haftayı bulabiliyor. Bundan sonrası Google’a kalmış bir konu.

Google yorumları nasıl silinir ? sorusununc cevabını siler için veremeye çalıştık. Bundan sonraki konularımızda tekrar görüşmek üzere. Sizlere bu konuyla ilgili sorularınızı ve ya yorumlarınızı aşağıdan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Google yorumları nasıl silinir? İşletme sahipleri için bu sorunun cevabı, dijital itibarı korumak ve müşteri memnuniyetini sağlamak açısından son derece önemlidir.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ