18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Opera Ses Gelmiyor Sorunu **Kesin Çözüm**

Opera ses gelmiyor sorunu ile karşılaştıysanız bu içeriğimizdeki size sunacağımız yöntemler ile Opera ses gelmiyor sorunu kesin çözümüne ulaşabilirsiniz.

Opera Ses Gelmiyor Sorunu **Kesin Çözüm**

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Opera ses gelmiyor sorunu ile karşılaştıysanız bu içeriğimizdeki size sunacağımız yöntemler ile Opera ses gelmiyor sorunu kesin çözümüne ulaşabilirsiniz. Opere internet tarayıcısı kullanıyorsanız ve videolarınızda ses gelmiyorsa bu sorunun çözümüne bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Opera Ses Gelmiyor Sorunu Donanım ve Sistem Sorunları

Opera ses gelmiyor sorunu sadece opera programı kaynaklı olmayabilir. Bu sorun sizin bilgisayarınızda bulunan donanımlardan kaynaklıda olabilir. Bu donanımlar kulaklık, hoparlör gibi donanımlar olabilir. İlk olarak bilgisayarınızda bu donanımları kontrol etmenizi öneririm.

  • Bilgisayarınızda takılı kulaklık yoksa ve ses gelmiyorsa kulaklık takarak deneyin,
  • Bilgisayarınızda kulaklık varsa ses gelmiyorsa kulaklığı çıkarıp deneyin,
  • İki türlüde ses gelmiyorsa bluetooth kulaklık ve ya hoparlör bağlayarak deneyin.

Diğer bir sorunda ses sürücülerinizden kaynaklı olabilir. Opera programı haricinde başka bir uygulamadan ses alıyor musunuz bunu test edin. Yine ses alamıyorsanız ses kartınızın sürücüsünü güncelleyin ve tekrar deneyin.

Opera ses gelmiyor sorunu için üstte yazdıklarımız bilgisayarınızla alakalı sorunlardır. Diğer programlarda ses çalmasında sıkıntı yoksa Operes ses sorunu var demektir. Bundan sonrasında Opera ses gelmiyor sorunu kesin çözüm yöntemlerini sizlere anlatacağız.

Opera ses gelmiyor sorunu ile karşılaştıysanız bu içeriğimizdeki size sunacağımız yöntemler ile Opera ses gelmiyor sorunu kesin çözümüne ulaşabilirsiniz.

Opera Ses Gelmiyor Sorunu Çözüm Yöntemleri

Opera ses gelmiyor sorunu nedenlerinden en yaygın olanı kullanıcıların sekmeleri sessize almasıdır. Eğer sizdede opera ses gelmiyor sorunu varsa bunu mutlaka kontrol etmelisiniz. Sekmeler arası geçiş yaparken bu durumu yaşamanız mümkün. Aşağıdaki görselde bakmanız gereken yeri sizler için işaretledim.

Opera Ses Sorunu Sekme Ses Açık durumda olması gerekli.
Opera Ses Sorunu Sekme Ses Açık durumda ise o sekmede çalan sesi duyabilirsiniz.
Opera Ses Sorunu Sekme Ses Kapalı ile ses gelmez.
Opera’da sekmede ses kapalı ise o sekmede çalan sesi duymazsınız.

Opera Ses Gelmiyorsa Ses Ayarlarını Kontrol Etmelisiniz

Opera ses gelmiyorsa ses ayarlarını kontrol etmelisiniz, yukarıdaki işlemle sorunu çözemediyseniz bilgisayarınızın ses ayarlarını kontrol etmelisiniz. Bilgisayar ses ayarlarınızda Opera tarayıcısı sesi kısıksa buda Opera’da çalan sesleri duymanızı engeller. Aşağıdaki resimden bu ayarları görebilirsiniz.

Opera Ses Sorunu Ses Ayarları Açık durumda iken Opera tarayıcısında çalan ses duyulur.
Opera Ses Sorunu Ses Ayarları **DOĞRU**
Opera Ses Sorunu Ses Ayarları Kapalı durumda iken Opera tarayıcısında çalan ses duyulmaz.
Opera Ses Sorunu Ses Ayarları Kapalı **YANLIŞ**

Opera Ses Gelmiyor Sorunu Alternatif Çözümler

Opera ses gelmiyor sorunu için yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa aşağıda yer alan alternatif çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu çözüm yöntemleri ilede Opera ses gelmiyor sorununu çözebilirsiniz.

  • Opera tarayıcı önbelliğini temizleyin,
  • Flash player uygulamasını güncelleyin,
  • Opera tarayıcısını silerek yeniden temiz bir yükleme gerçekleştirin.
  • Bilgisayar donanımları test etme programı BurnInTest ile donanımlarınızı test edebilirsiniz.

Eğer bu çözümlerin hiç biri işe yaramadıysa ses kartınızda bir sorun olabilir. Diğer uygulamalardan da ses alamıyorsanız bir bilgisayar tamircisine başvurarak ses kartınızı kontrol ettirmenizi öneririm. Bu gibi durumlarda ses kartı değişimi gerekebilir. Ama bu yönteme başvurmadan önce bütün uygulamalardan ses almadığınızı test etmeniz gerekmektedir.

Bu işlemlerden hangisi sizin sorununuzu çözdü ve ya siz farklı bir yöntemle çözdüyseniz bu yöntemi bize yorum kısmından iletebilirsiniz. Bu sayede diğer kullanıcılarda bu yorumlardan yola çıkarak daha net bir sonuca ulaşabilirler.

Opera Ses Gelmiyor Sorunu Neden Yaşanır ?

Opera ses gelmiyor sorunu bir kaç nedenden kaynaklı yaşanıyor olabilir. Bu nedenleri ve çözüm yöntemlerini konumuzdan inceleyebilirsiniz.

Opera Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür ?

Opera Ses Gelmiyor Sorunu tarayıcı kaynaklı ise tarayıcıdan ses ayarlarını kontrol ederek çözebilirsiniz. Bu çözümün detaylarını konumuzdan öğrenebilirsiniz.

Gmail Hesabı Silme Nasıl Yapılır ? başlıklı konumuzuda inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ