18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Nvidia Container Nedir ? *Sorun Çözümü*

Nvidia display container nedir ? NVDisplay.Container.exe, aslında denetim masasındaki “NVIDIA Kontrol Paneli”ni çalıştırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır.

Nvidia Container Nedir ? *Sorun Çözümü*

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Nvidia Container Nedir sorusu Nvidia grafik kartı son güncellemelerinden sonra sık sık aranır hale geldi. NVIDIA GeForce grafik kartı kullanıcıları, gelen son güncellemelerden sonra görev yöneticisinde NVDisplay.Container.exe işlemini iki farklı şekilde görmeye başladı. Nvidia Conteiner işlemleri bilgisayarda yüksek oranda CPU tüketmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bu aralar Nvidia Container Nedir ? sorusu sık sık aranır hale geldi. Bizde bu konumuzda NVDisplay.Container.exe cpu tüketimi nasıl düşürülür, NVDisplay.Container.exe nasıl devre dışı bırakılır bunu anlatacağım.

Nvidia Display Container Nedir ?

Nvidia display container nedir ? NVDisplay.Container.exe, aslında denetim masasındaki “NVIDIA Kontrol Paneli”ni çalıştırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Ancak, en son sürücü güncellemelerinin yayınlanmasından bu yana, ek telemetri verilerini toplamak için de kullanılmaya başlamıştır.(NvTelemetryContainer.exe işlemi tarafından toplananlarla birlikte). Bu da bazen yüksek CPU kullanımına neden olabilmektedir.

Nvidia display container fazla cpu tüketimi için çözüm yöntemleri mevcuttur. Nvidia Display Container daha doğrusu NVDisplay.Container.exe uygulamasını tamamen devre dışı bırakabilirsiniz fakat bu işlem Nvidia kontrol panelini devre dışı bırakacaktır. Eğer Nvidia kontrol panelini devre dışı bırakmak istemiyorsanız cpu tüketimini düşürmek için bir Nvidia Container düzenlemesi yapabilirsiniz.

Nvidia display container nedir ? NVDisplay.Container, denetim masasındaki "NVIDIA Kontrol Paneli"nin çalışmasını sağlayan uygulamadır.

Nvidia Container Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

Nvidia Container nasıl devre dışı bırakılır ? sorusunun cevabını arayanlar için işte cevabı. NVDisplay.Container.exe devre dışı bırakmanın en kolay yöntemi bu hizmeti devre dışı bırakmaktır. Eğer Nvidia kontrol panelini kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız bu hizmeti geri açarak bu kontrol panelini tekrar kullanabilirsiniz. Bu yüzden bu yöntem sizin için en kolay ve en iyi yöntem olabilir.

Toplam Zaman : 4 dakika

Bilgisayarınızda servisleri açın (yerel hizmetler)

Bilgisayarınızda servisleri türkçe Windows işletim sistemlerinde hizmetleri açmak için Windows+R tuş kombinasyonu ile çalıştır penceresini açın.

Bilgisayarınızda servisleri türkçe Windows işletim sistemlerinde hizmetleri açmak için Windows+R tuş kombinasyonu ile çalıştır penceresini açın. Açılan pencerede kutucuğa “services.msc” yazın ve Enter tuşuna basın.

NVIDIA Display Container LS servisini bulun

Nvidia Display Container LS servisini bularak çift tıklayın ve bu servisin kontrol panelini açın.

Nvidia Display Container LS servisini devre dışı bırakın

Nvidia Display Container LS Servisini Devre Dışı Bırakın

“Durdur”a tıklayın, ardından “Başlangıç ​​Türü” alanında “Devre Dışı” olarak ayarlayın ve ayarları uygulayın.

Bu adımlardan sonra, NVDisplay.Container.exe işlemi siz elle çalıştırana kadar Görev Yöneticisi’nde görünmeyecektir.

Nvidia Container CPU Kullanımı Düşürme Nasıl Yapılır ?

Nvidia Container CPU kullanımı düşürme nasıl yapılır ? sorusunun cevabını ise NVDisplay.Container.exe uygulamasını devre dışı bırakmak istemeyenler ama cpu kullanımından da şikayetçi olanlar için anlatmaya çalışacağım. Aşağıdaki yöntem ile Nvidia display container cpu tüketimini düşürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display.NvContainer\plugins\LocalSystem\DisplayDriverRAS klasörünü silin,
  2. C:\Program Files\NVIDIA Corporation\DisplayDriverRAS klasörünü silin,
  3. Görev yöneticisinde NVDisplay.Container.exe işlemlerini sonlandırın,
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, İşlem Yöneticisi’nde yüksek CPU kullanımı, işlem çalışırken ve NVIDIA kontrol panelinin hala kullanılabilir durumdayken ortadan kalkmalıdır.

Nvidia Container Nedir ?

NVDisplay.Container.exe, aslında denetim masasındaki “NVIDIA Kontrol Paneli”ni çalıştırmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır.

Nvidia Display Container Yüksek CPU Kullanımı Nasıl Çözülür ?

NVDisplay.Container.exe devre dışı bırakmanın en kolay yöntemi bu hizmeti devre dışı bırakmaktır. Eğer Nvidia kontrol panelini kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız bu hizmeti geri açarak bu kontrol panelini tekrar kullanabilirsiniz.

Nvidia Container CPU Kullanımı Düşürme Nasıl Yapılır ?

Nvidia Container CPU Kullanımı Düşürme için önce belirli klasörleri silmeniz gerekmektedir. İlgili klasörleri sildikten sonra CPU kullanımını düzeltebilirsiniz.

FPS arttırma programı yardımı ile bilgisayarınızda oyun performanslarınızı artırabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ