İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıların kategorisi: “Yazılım”

Bilgisayar tamircisi yazılım kategorisinde bilgisayar yazılımı, programlar yeni çıkan programlar windows, linux ve diğer işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SSD Hız Testi Nasıl Yapılır ? CrystalDiskMark 7 SSD Disk Hız Testi

Herkese merhabalar, bu konumuzda sizlere ssd hız testi nasıl yapılır bunu anlatacağız. Günümüzde bilgisayarımızda kullandığımız hdd disklerin yerini artık SSD diskler almaya başladı. Bunun en büyük nedeni ssd ile hdd arasında olan hız farkı. Bu sebeple günümüzde hemen hemen bütün bilgisayarlarda SSD disk önemli bir donanım haline geldi. Fakat SSD diskler arasında da hız farkları olabiliyor. Peki siz bilgisayarınıza SSD disk hız testi yaptınız mı ? Cevabınız hayır ise bu konumuzda nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı

Bilgisayarlarımızda görev yöneticisi çalışan programların ve yapılan işlemleri görebilir bu işlemlere müdahale edebiliriz. Yani görev yöneticisi bilgisayarınızda yapılan bütün aktif işlemleri gösteren bir uygulamadır. Görev yöneticisi ile arkaplanda çalışan yüksek performans harcayan uygulamaları kapatabiliriz. Bilgisayarımızda görev yöneticisi uygulamasını CTRL + ALT + DEL tuşu ile açabilir yada başlat menüsünde sağ tuşa tıklayıp açılan menüde görev yöneticisine tıklayarak da açabiliriz. Görev yöneticisi açmanın bir kısa yolu da CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonudur. Eğer açmak istediğinizde görev yöneticisi yöneticini tarafından devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız konumuzda bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorunu [Çözüm]

Bilgisayarda ses en çok ihtiyaçlardan biridir. Müzik dinlerken, film izlerken ve ya bir eğitim videosu izliyorsanız ses olmadan olmuyor. Fakat bilgisayardan ses gelmiyor sorunu yaşıyorsanız bu sizin canınızı biraz sıkabilir. Eğer sizde bilgisayar ses sorunu yaşıyorsanız ve bilgisayar ses sorunu çözüm yolları hakkında araştırma yapıyorsanız bu konumuzda bu sorunun çözümlerine ulaşabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızdan ses gelmiyorsa bu sorun yazılımsal ya da donanımsal olabilir. Eğer yazılımsa bir sorun ise çözümü kolay fakat donanımsal bir sorun ise teknik servise başvurmanız gerekebilir.

Mission News Theme by Compete Themes.