İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük hatası nasıl çözülür ?

2.70K görüntülenme
0
0 Yorum

Merhaba bilgisayarımdan flash diski bir belge atmak istiyorum fakat hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alıyorum. Atmak istediğim belge 4 GB Bellek ise 16 GB fakat sürekli bu hatayı alıyorum. Flash disk içi bomboş hiç bir dosya yok. Ama dosyayı kopyala yapıştır, sürükle bırak hiç bir şekilde yapamadım. Sürekli flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük hatası veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Başka bir arkadaşın flash diski ile denedik bu sorunu vermiyor. Üç adet flash ile denedim ama sorun vermedi sadece benim flash diskimde bu sorunu veriyor. Hedef dosya sistemi için çok büyük hatası nasıl çözülür yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Dosyayı açmayı denedim dosyada da bir bozukluk yok bunu da not olarak belirtmek istedim.

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 16 Ekim 2020
0

Ercan Bey merhabalar,

Bu sorun flash disk biçimlendirme sırasında dosya sisteminin FAT olarak seçilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunu flash diski tekrar biçimlendirerek ve biçimlendirme sırasında dosya sistemini NTFS olarak seçerek düzeltebilirsiniz. Bunu nasıl yapabilirsiniz ? Aşağıda ki adımları izleyerek hedef dosya sistemi için çok büyük hatası çözümüne ulaşabilirsiniz.

  • Flash Bellek bilgisayarınıza bağlayın,
  • Bu bilgisayar açarak flash belleğinize sağ tuş ile tıklayın,
  • Seçeneklerden Biçimlendir seçeneğini açın,
  • Seçeneklerden dosya sistemini NTFS olarak güncelleyin,
  • Diskinizi biçimlendirin.

Bu adımlar ile soruna çözüm bulabilirsiniz.

 

Ziyaretçimiz flash disk hedef dosya sistemi için çok büyük hatası nasıl çözülür diye bizlere sormuş, Uzmanlarımız cevapladı.

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 16 Ekim 2020