Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış

1.65K görüntülenme
0
0 Yorum

Merhabalar,

İnternet kullanımında sıkıntı yaşıyorum. Başka bir bilgisayardan aynı intereneti kullanabiliyorum fakat kendi bilgisayarımdan Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış hatası alıyorum sürekli. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum.

Ulaşmaya çalıştığınız bilgisayar veya aygıt kullanılabilir durumda, ancak yapmaya çalıştığınız şeyi desteklemiyor. Bu bir yapılandırma sorunu veya aygıt sınırlaması olabilir uyarısı veriyor.

Bazı sitelere girebilirken çoğu sitede bu sorunla karşılaşıyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz.

Tarayıcıda şöyle bir uyarı var ;

Sistem yöneticisiyle iletişime geçme
Proxy adresini kontrol etme
Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma
ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED

Proxy sunucu kullanıyorsanız…

Ara sunucunun çalıştığından emin olmak için ara sunucu ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinizle iletişime geçin. Eğer bir ara sunucu kullandığınızı düşünmüyorsanız: Opera menüsü > Ayarlar > Proxy ayarlarını değiştir… > LAN Ayarları’na gidin ve “Yerel ağınız için Ara Sunucu kullanın” seçimini kaldırın.

Ne yaptıysam bu sorunu düzeltemedim lütfen yardımcı olur musunuz ?

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 16 Eylül 2020
0

Merhabalar,

Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış sorunu için denemeniz gereken ilk yöntem VPN programı kullanıyorsanız kapatarak internet girişini tekrar denemek. Genellikle bu sorun VPN programı kullanan kullanıcılarda görünmektedir. Eğer DNS adresi kullanıyorsanız DNS adresinden kaynaklı bir sorunda olabilir. Bu durumda DNS adresinizi değiştirip tekrar deneyin. DNS adresi seçerken güvenli ve en hızlı dns adresleri listemizden seçebilirsiniz.

Eğer bu şekilde sorunu çözemezseniz Proxy ara sunucu bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar deneyin. Proxy ara sunucu nasıl devre dışı bırakılır ? Aşağıdaki adımları takip edin ;

  1. Klavyenizden başlat tuşuna basarak başlat menüsünü açın,
  2. Ayarları açın,
  3. Ağ ve internet ayarlarına giriş yapın,
  4. Sol tarafta en altta ara sunucu ayarlarını açın,
  5. Alt tarafta ara sunucu kullan seçeneği açıksa kapatın,
  6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve girip tekrar kontrol edin aynı ayar yine açık durumda ise bir program ve ya uygulama bu ayara komut veriyor olabilir.
  7. Bu durumda bilgisayarınıza temi bir yükleme yapmak zorunda kalabilirsiniz.
  8. Eğer son yüklediğiniz programdan sonra bu durum ortaya çıktıysa son yüklediğiniz programı dosyaları ile birlikte kaldırın.

Turknet Nasıl ? Turknet Kullanılır mı ? adlı konumuzda Turkne internet sağlayıcısı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve 1 ay ücretsiz internet kazanabilirsiniz.

Ahmet Temiz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 16 Eylül 2020