İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turknet Nasıl ? Turknet Kullanılır Mı ?

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Turknet internet sağlayıcısından bahsedeceğim. Turknet Nasıl ? soruları sürekli sorulan sorulardan birisidir. Turknet kullanılır mı ? diye soran ziyaretçilerimiz için sizlere bugün Turknet internet sağlayıcısı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Artık ürünler kategorisinde de sizlere bazı ürünlerden bahsetmeye başlayacağız. Bu ürünlerden birisi de internet sağlayıcısı olan Turknet firması. Pek ürün gibi görülemez ama satın alma olduğu için ürünler kategorimizde yer vermek istedik.

Turknet İnternet Sağlayıcısı Hakkında

Evlerine internet bağlatmak isteyenler internet sağlayıcı firması araştırmasında çok kararsız kalabiliyorlar. Bu noktada akla ilk gelen firmalar başta Türk Telekom ve sonrasında Turknet oluyor. Fakat Turknet sağlayıcısı hakkında akıllarda bir çok soru işareti oluşmuş durumda. Nedeni ise sosyal medya ve diğer yorum sitelerinde yapılan yorumlar. Özellikle müşteri hizmetleri konusundaki şikayetler çok göz önünde. Nedeni ise Turknet internet sağlayıcısı artık sesli müşteri hizmetleri olayını kaldırıp sadece online olarak sunuyor olması. Bu konuda benim yorumum bence gayet başarılı bir hizmet olduğu yönünde. Nedeni ise Turknet online işlemlerden sorunumu yazıyorum 24 saat içinde demesine rağmen kısa sürede geri dönüş oluyor. Bazı sorunlarda evet sinir bozuyor olabilir ama kısa sürede çözüm bulmak için çalışıyorlar. Müşteri hizmetleri konusunda fazla bir problem oluşmasına gerek yok diye düşünüyorum. Şimdi Tuknet avantajları ve dezavantajlarını inceleyelim.

Turknet Avantajları

Öncelikle avantajlarını inceleyelim sonrasında dezavantajları incelemesi de yapacağız. Maddeler halinde sizlere avantajlarını yazacağım yine aynı şekilde maddeler halinde dezavantajlarını sunacağım.

  • Öncelikle en büyük avantajı taahhüt olmaması. Türk Telekom’dan ayıran en büyük avantaj bence bu. İstediğiniz zaman kapatma borcu ödemeden iptal hakkınız bulunuyor. Bunun yanı sıra dondurma hakkınızda bulunmakta. Yani bir uzun yolculuğa çıkmanız gerekti hizmetinizi dondurarak kullanmadığınız sürenin ücretini ödemezsiniz.
  • Kota ve AKN olmaması, en büyük avantaj denilebilir. Normalde kotasız olarak sunulan internetler de biliyorsunuz ki AKN kotası bulunuyor. Ama Turknet AKN olmadan gerçek kotasız internet sunuyor ve internet hızınız hep aynı kalıyor.
  • Yüksek hız sunuyor, Turknet alt yapısı bulunan yerlerde yüksek hızlı internet hizmeti sunuyor. Turknet alt yapınız ne kadar hızı destekliyorsa o hızı size direk sunuyor.
  • Paket içerisinde ücretsiz telefon hizmeti, Turknet internet paketi içerisinde 1.000 dakika her yöne sabit telefon hizmeti de yer alıyor. Üstelik telefon için ayrı bir ücret ödemenize gerek yok. Telefon tarifesi internet ücreti içerisine dahil.
  • Uygun fiyat, bu özelliklere rağmen ücret olarak da gayet uygun ücret sunan Turknet fiyatı aylık sadece 75,99 Türk Lirası.

Turknet Dezavantajları

  • İlk olarak sunmak istediğim benim ne kadar hoşuma gitse de bir çok kişinin tepkisini çeken teknik destek bölümü. Buna hak veriyorum ve dezavantaj olarak listeme ekliyorum. Çoğu kişi teknik destek taleplerini telefon ile görüşerek yapmak isterler fakat Turknet teknik destek birimi sadece online işlemlerden hizmet vermektedir. Turknet kullanıcıları telefon ile teknik destek alamazlar. Bu bazı kullanıcılar için dezavantaj olabilmektedir.
  • Türk Telekom alt yapısı kullanıldığı için Türk Telekom çalışmalarında internet kesintisi yaşayabilirsiniz. Bu kesinti Türk Telekom çalışmalarına göre bazen 2 gün sürebiliyor. 48 saati aşan kesintilerde Turknet o aralığın ücretini sizden almıyor.

Turknet Arkadaşını Getir Kampanyası

Turknet Arkadaşını getir kampanyası ile sizde 1 ay ücretsiz internet kullanabilirsiniz. Turknet davet kodu ile abonelik başlatmanız durumunda bir ay internet hizmetini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Faka bunun içinde davet kodunu kullandığınız kişinin faturalarını eksiksiz olarak yatırması gerekmekte. Bu yüzden davet kodunu kullandığınız kişinin kim olduğu da çok önemli bu noktada. Eğer arkadaşını getir kampanyasında bir problem yoksa ilk faturanızı ödedikten sonra diğer ayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sizde 1 ay ücretsiz internet kullanmak isterseniz abone olurken bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYIN

TurkNet arkadasini getir kampanyası ile bu link üzerinden abone olursanız TurkNet 1 ay ücretsiz kullanım hakkına sahip olacaksınız

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir