İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Outlook Uygulanmadı Hatası Çözümü

Herkese merhabalar bu konumuz Microsoft Outlook uygulamasında karşılaştığımız Outlook uygulanmadı hatası ve bu hatanın çözümünden bahsedeceğiz. Bu konumuzda hatanın nelerden kaynaklı olduğunu ve Outlook uygulanmadı hatası çözümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi konu altında yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu hata genelde güncelleme sonrasında ya da bilgisayarınızda kurulu ir Office programı üzerine başka bir versiyon Office kurulumundan sonra ya da Office dosyalarınız hasar gördüyse karşınıza gelebilmektedir. Bu sorunun bir kaç çözüm yolu olmakla birlik hepsi de basit yöntemlerdir. Konumuzu dikkatli takip ederek bu soruna kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Outlook Uygulanmadı Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu sorunun çözümünün bir kaç yöntemi vardır. Bu konumuzda bütün yöntemlere göz atabilirsiniz. Aşağıda yöntemleri sırası ile deneyebilirsiniz. * Görseller Windows 10 bilgisayar ile çekilmiştir.

Microsoft Office Onarma Yöntemi

Bu yöntem ile Microsoft uygulanmadı sorunu yüzde 90 çözüme kavuşmaktadır. Bu işlemi bir kaç adımda ve kısa sürede uygulayabilirsiniz.

Toplam zaman: 5 dakika

Denetim Masasını Açın

Başlat menüsüne ve ya arama kısmına denetim masası yazarsanız karşınıza gelecektir. İlk adım olarak Denetim Masasını açın.

Denetim Masası Program Kaldır Kısmını Açın

Denetim masasını açtığınız zaman sağ al tarafta Programlar seçeneğini göreceksiniz. Bunun altında yer alan Program kaldır seçeneğini açın.
Denetim Masası Program Kaldır, bu seçenek ile bilgisayarınızda kurulu olan programları kaldırabilir ve ya onarabilirsiniz.

Karşınıza gelen programlardan Office programını seçin

Karşınıza bilgisayarınızda yüklü olan programların bulunduğu bir liste gelecek. Burada Bilgisayarınızda kurulu olan Office programı üzerinde sağ tuşa tıklayıp değiştir seçeneğini açın.
Microsoft Office Onarma Program Ekle Kaldır ile kolay bir şekilde yapılabilir.

Microsoft Office Değiştir Ekranında Onar Seçeneğini Seçin

Microsoft Office değiştir ekranında onar seçeneğini seçerek devam edin. Benim Office programım ingilizce olduğu için resimler İngilizce olarak gelecek fakat ben sizlere Türkçe olarak anlatıma devam edeceğim.
Microsoft Office Onarma Adımları ile sorunlu Office programını onarabilirsiniz.

Onarmak istediğiniz Office uygulamalarını seçerek devam edin

Bu adımda onarmak istediğiniz Office uygulamalarını seçmenizi istiyor. Önerimiz hepsini seçip devam etmeniz. Ama sadece outlook uygulamasını onarmak isterseniz uygulama yanlarındaki kutucuklardan sadece outlook uygulmasını seçili hale getirip devam edebilirsiniz.
Office 2013 Onarma Nasıl Yapılır, Bu konumuzda Office programı onarma işlemlerini görebilirsiniz.

Office onarma işlemi başladı

Office programlarınıza onarma işlemi başarı ile başladı. Bu aşamada onarımın bitmesini bekleyiniz.
Office Onarma İşlemi Detayları ile görsel anlatımlı şekilde bu konumuzda

Onarım işlemi bittikten sonra Close butonu ile çıkış yapıyoruz

Close dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sonrasında outlook programınızı tekrar deneyiniz.
Office Onarım İşlemi Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Outlook Güvenli Mod ile Uygulanmadı Sorunu Giderme

Yukarıda anlatmış olduğumuz adım büyük bir olasılık ile bu sorununuzu çözecektir ama işe yaramayanlar için bir yöntem daha anlatmak istedim. Bu yöntemde Microsoft Outlook uygulamasını güvenli mod ile başlatıyoruz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde amacımız bazı oulook eklentilerini devre dışı bırakarak bu hataya herhangi bir eklentinin sebep olup olmadığını anlamak.

  1. Başlat menüsüne run yazarak Çalıştır uygulamasını açın ve outlook /safe yazarak Enter’a tıklayın Outlook uygulaması güvenli mod ile açıalcak,
  2. Yukarıda Dosya menüsünü açın ve sırası ile Seçenekler > Eklentiler > Yönet : Com-in Ekle’nin yanındaki Git düğmesine tıklayın.
  3. Yüklü olan eklentileri sırası ile devre dışı bırakıp Oulook uygulamasını yeniden başlatarak eklentilerin sorunlu olup olmadığını test edebilirsiniz.

Outlook.srs Dosyası Sıfırlama Yöntemi

Buda çözüm yöntemlerinden bir tanesi bunun için yapmanız gereken ;

Outlook uygulamasını tamamen kapatın,

C: \ Kullanıcılar \% kullanıcı adı% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Outlook \ bu dosya yoluna giderek Outlook.srs dosyasını bulun ve silin. Outlook uygulamasını tekrar açın.

Silip Tekrar Yükleyin

Yine düzelmediyse ilk önce Outlook profilinizi silin ve yeniden profil oluşturun ya da Office programını silerek yeniden sıfırdan kurulum yapın.

Yine de çözüme ulaşamadıysanız bizlere aşağıda yer alan yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Yorum kısmına bu konu hakkında sorununuzu detaylı bir şekilde yazarsanız yazmış olduğunuz mail adresine kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Bilgisayar yazılım sorunları ve çözümleri için bu kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir