İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Güncelleme Hatası ve Çözümü

Bilgisayar kullanıcıları windows 10 güncelleme sırasında bazı hatalar ile karşılaşabilirler. Windows 10 güncelleme hatası ve çözümü hakkında detayları bu konumuzda ele alacağız. Eğer sizde Windows 10 güncellerken bir hata ile karşılaşırsanız konumuzu okuyarak bu hatanın çözüm yollarını öğrenebilirsiniz.Günümüzde kullanılan bütün bilgisayarlar artık windows 10 yazılımına geçti diyebiliriz. Microsoft firması son olarak windows 7 desteğini keseceğini açıkladıktan sonra ve windows 7’den windows 10’a geçişler ücretsiz olduğu için günümüzde hemen hemen bütün bilgisayarlar Windows 10’a geçmiş durumda diyebiliriz. Zaten günümüzde işletim sistemli alınan bütün bilgisayarlar artık Windows 10 işletim sistemi ile geliyor. Fakat Windows 10 işletim sisteminde bazı sorunlar çıkabilmekte. Bu sorunlardan birisi Windows 10 güncelleme hatası oluyor. Windows 10 güncelleme hatası ve çözümü hakkında detaylar konumuzda.

Windows 10 kullanıcılarının bir kısmı güncelleme hatası olduğu yönünde geri bildirimler yapıyor. Bizlere de bir çok ziyaretçimiz bu konu hakkında sorularını yöneltiyor. Bizde bu sorunun cevabını sizler için buradan vermek istedik. Biliyorsunuz Windows 10 günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi. Microsoft bu işletim sistemi için belli dönemlerde güvenlik ve yenileme güncellemeleri yayınlıyor. Hatta bazı güncellemeler kritik konumunda oluyor. Ama bu güncellemeleri yaparken bazen hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Eğer güncelleme sırasında hata alıyorsanız çözümü için iki yöntem vardır.

Windows 10 Güncelleme Hatası Çözümü

Eğer sizde güncelleme yaparken hata ile karşılaşıyor ve güncellemeye devam edemiyorsanız bu sorunu iki farklı yöntem ile çözebilirsiniz. Bu yöntemlere bir göz atalım.

Güncelleme Geçmişini Temizleme

İlk denememiz gereken yöntem budur. Bilgisayarımıza daha önce güncelleme yaptıysak güncelleme geçmişini temizlememiz gerekebilir. Peki bunu nasıl yapacağız ? Bunu yapmak çok kolaydır. Yapmanız gerekenler sırası ile

  1. İşletim sisteminizin kurulu olduğu diskin üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan pencerede en altta yer alan özelliklere tıklayın,
  2. Açılan pencerede diski temizle butonuna basın,
  3. Yine karşınıza gelen pencerede sol altta yer alan sistem dosyalarını temizle butonuna basın,
  4. Karşımıza açılan pencerede bütün kutucukları işaretleyerek tamam butonuna basıyoruz ve temizleme işlemi başlıyor.

Bu adımlardan sonra güncelleme işlemini tekrar deneyiniz. Eğer olmazsa aşağıdaki yöntemi deneyiniz.

Resimli Anlatımını İnceleyelim

Windows 10 Güncelleme Hatası Çözümü yollarından birisi güncelleme geçmişini temizlemektir.

Windows 10 Güncelleme Hatası bazı kullanıcıların canını sıkabilir. Bunun çözüm yolları bu konumuzda.

Windows 10 Güncelleme Hatası Sorunu Çözümü olarak windows 10 güncelleme geçmişi temizlemektir. Resimli anlatım bu konuda

Windows 10 Güncelleme Geçmişi temizleme ile windows güncelleme hatalarını giderebilirsiniz.

Windows 10 Medya Aracı ile Güncelleme

Microsoft’un sunmuş olduğu Windows 10 medya aracı ile de güncelleme yapabilirsiniz.

  1. Öncelikle Microsoft’un kendi sitesi olan bu siteden (tıkla) windows 10 medya aracını bilgisayarımıza indiriyoruz.
  2. İndirdikten sonra programı yöneteci olarak çalıştırıyoruz ve açılan pencerede koşulları kabul edip bu bilgisayarı şimdi yükselt diyerek ileri butonuna basıyoruz.
  3. Sonrasında ise çok kolay bir şekilde karşınıza gelen adımları takip ederek Windows 10 güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hala Windows 10 Güncelleme Yapamadım

Yinede güncelleme işlemlerine devam edemiyorsanız işletim sisteminizde bir problem olabilir. Eğer lisanssız bir windows 10 kullanıyorsanız zaten güncelleme işlemlerini hiç denemeyin. Ama işletim sisteminiz lisanslı ve bu adımlarda yine güncelleme yapamadıysanız dosyalarınız zarar görmüş olabilir. Bilgisayarınıza işletim sistemini yeniden kurmak zorunda kalabilirsiniz. Dilerseniz Microsoft yardım forumlarında konu açarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.