Antimalware Service Executable Kapatma

 Antimalware Service Executable Kapatma

Herkese merhabalar eğer bu konumuzu okuyorsanız sizde Antimalware Service Executable yüksek bellek tüketimi ile karşı karşıyasınız demektir. Peki Antimalware Service Executable nedir ? Antimalware Service Executable kapatma nasıl yapılır ? Görev yöneticisinde bu uygulama ile karşılaştığınızda görevi sonlandır dediğinizde işlem tamamlanamadı erişim engellendi gibi bir uyarı alabilirsiniz. İşte bu süreçten sonra Antimalware Service Executable kapatma araştırmalarına başlayabilirsiniz. Bu konumuzda bizde sorununuzun çözümünü sunacağız.

Antimalware Service Executable Nedir ?

Öncelikle Antimalware Service Executable nedir ? Bilgisayarınızda neden böyle bir uygulama çalışır ? Antimalware Service Executable bellek tüketimi neden bu kadar yüksek ? bu soruların cevaplarını verelim.

Yüksek bellek tüketimi ve ismi ile sizleri endişelendiren bu uygulama kesinlikle kötü amaçlı bir yazılım ve ya virüs değildir. Bu konuda endişe etmenize gerek yok. Bu uygulama Microsoft tarafından çıkarılmış Windows Defender ile birlikte çalışan bir uygulamadır. Yani bizzat Microsoft tarafından bilgisayarınıza gelmektedir. Fakat bu kadar yüksek ram kullanması bilgisayarınızda yavaşlamaya neden olabilir.

Antimalware Service Executable Nasıl Kapatılır ?

Antimalware Service Executable nasıl kapatılır sorusunun cevabı aslında çok kolay bir yöntem ama her bilgisayarda işe yaramayabiliyor. Antimalware Service Executable kapatma yöntemini işe yaramaz ise CPU kullanımı azaltma konusunda işlemleri anlatacağım.

Antimalware Service Executable kapatma yöntemi sırası ile görsel anlatımı

Ortalama Zaman : 5 dakika

Kayıt defteri düzenleyicisini açın

Windows Kayıt Defteri Açma, Window+R tuşları ile çalıştır uygulamasına regedit yazın ve entera basın

Widows Tuşu +R tuşlarına basın, açılacak olan çalıştır kutusuna regedit yazarak enter tuşuna basın ve Kayıt Defteri Düzenleyecisini açın.

Kayıt defteri düzenleyicisinde ilgili bölüme gidin

Kayıt Defteri Düzenleyici Antimalware Service Executable Kapatma

Kayıt defteri düzenleyicisinde HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/Microsoft/Windows Defender bölümüne geçiş yapın. Bu yolu ile resimde sarı ile işaretlediğim alana kopyala yapıştır ile kolayca yazabilirsiniz.

Bu bölüm altına yeni DWORD 32 bit value oluşturun

Antimalware Service Executable Kapatma DWORD 32 bit oluşturma

Boşluğa sağ tıklayın yeni > DWORD (32 bit) Değeri ile DWORD 32 bit value oluşturun.

Oluşturulan DWORD adını DisableAntiSpyware olarak güncelleyin

Antimalware Service Executable Kapatma DisableAntiSpyware

Yeni oluşturulan DWORD üzerine sağ tıklayarak yeniden adlandır seçeneği ile DisableAntiSpyware olarak güncelleyin. Sonrasında DWORD açarak değeri 1 olarak güncelleyin. En son bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlem bu kadar.

Yukarıda anlattığımız işlemler ile Antimalware Service Executable kapatma işlemini tamamlamış oluyoruz. Bu anlattığımız Antimalware Service Executable nasıl kapanır sorusunun cevabıdır. Fakat bilgisayarınızı yeniden başlarrıktan sonra işe yaramaz ise aşağıda anlattığımız yöntemler ile çözüm üretebilirsiniz.

Antimalware Service Executable Ram Kullanımı Azaltma

Antimalware Service Executable Ram Kullanımı azaltmak için bir kaç yöntem mevcut. Bu yöntemleri yukarıda kapatma işlemi işe yaramaz ise ya da kapatmak istemiyorsanız deneyebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınıza tam detaylı bir virüs taraması yapmanızı öneririm. Bu işlemi ister 3. bir virüs programı ile ya da Windows Defender tam tarama ile yapabilirsiniz. Bunu yapmamızın nedeni ise bilgisayarınıza bulaşan kötü amaçlı bir yazılım Antimalware Service Executable Ram Kullanımı artırabilmektedir.

Windows Defender Zamanlama Seçenekleri Düzenleme

Bu yöntem ile bilgisayarınızda harici bir virüs programı yoksa Windows Defender programının tam tarama yapmasını engelleyebilir ve Antimalware Service Executable Ram Kullanımı azaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edin ;

  1. Görev Zamanlayıcı uygulamasını açın ( arama kısmına Görev Zamanlayıcı Yazarsanız karşınıza gelecektir.)
  2. Sol tarafta yer alan klasör listesinde Microsoft > Windows klasörlerini açarak Windows Defender bölümüne ulaşın
  3. Windows Defender zamanlanmış tarama seçeneğini açın,
  4. Koşullar sekmesinde yer alan bütün onayları kaldırın
  5. Değişikleri kayıt edin ve işlem tamam.

Windows 10 Antimalware Service Executable Kapatma Sonuç

Bu konumuzda Antimalware Service Executable nedir ? sorusunun cevabını öğrenmiş oldunuz. Sonrasında Antimalware Service Executable kapatma yöntemini öğrenmiş oldunuz. En son olarak da Antimalware Service Executable ram kullanımı azaltma yöntemini öğrenmiş oldunuz. Diğer Windows 10 sorunları ve çözümleri için linke tıklayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın