22.06.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows 10 Şifre Bulma Programı Lazesoft

Windows 10 Şifre bulma programı lazesoft ile windows şifre bulma işlmelerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Lazesoft kullanımı detaylı anlatımı.

Windows 10 Şifre Bulma Programı Lazesoft

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Günümüzde hemen hemen hemen herkesin evinde bir bilgisayar bulunuyor. Yine aynı şekilde artık bütün ofislerde de yine artık işler bilgisayar ile yürütülmekte. Fakat bilgisayar elektronik ve belirli yazılımlardan oluşan bir malzeme. Genelde windows yazılımı ile kullanılan bilgisayarlarda en büyük sıkıntılarımızdan biride windows şifresi unutma olabiliyor. Windows şifremi unuttum ne yapabilirim soruları işte burada beynimizi yakabiliyor. Fakat bununda bir çözümü var. Windows 10 şifre bulma programı Lazesoft sadece windows 10 değil windows 7 şifre bulma, windows 8 şifre bulma işlemlerini de gerçekleştiriyor. Peki lazesoft şifre bulma programını nasıl kullanırım diyorsanız konumuzda sizler için anlattık. Lazesoft indirme linkini de konumuzun sonunda bulabilirsiniz.

Windows kullananların çoğunun başına gelebilen bir olay açılış parolasını unutmak. Özellikle çalıştığınız yerde bir sistem uzmanı ve ya bir active directory sistemi yoksa parolayı değiştirme şansınız çok zor olabiliyor. Hemen korkuya kapılmanıza gerek yok. Bu durum için kurtarıcınız olan bir program var. Bu programın adı lazesoft. Lazesoft programı ile unuttuğunuz windows şifrelerini çözebilirsiniz.

Windows işletim sistemlerinin bütün versiyonlarında kullanabileceğiniz bu program unuttuğunuz windows şifresini kolaylıkla bulabilmeniz için size yardımcı olacak. İşletim windows sistemlerinin temelleri genelde aynı alt yapıya sahip olduğu için bu program hepsinde çalışmaktadır.

Windows 10 Şifre Bulma

Program var çok iyi ama nasıl kullanacağız diyorsanız aşağıda detaylı bir anlatım mevcut. Lazesoft programı nasıl kullanılır sorusunun cevabını sizler için açıklayıcı bir şekilde verdik.

 1. Öncelikle aşağıda yer alan linkten lazesoft programını indiriyoruz. Programı indirdikten sonra başka bir bilgisayarda kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Kurulum normal oyun veya program kurar gibi next next şeklinde. Programın kurulumu çok basit.
 2. Programı kurduktan sonra açıyoruz. Programda karşımıza CD ve ya USB Boot seçeneği geliyor. USB kullanmanızı tavsiye ederim daha kolay oluyor. Fakat bu butona basmadan USB bilgisayara takılmalıdır ve tamamen boş olmasına dikkat edilmelidir. Program boot sırasında USB belleğinize zaten format atarak sıfırlıyor. Bu butona tıklıyoruz ve karşımıza hangi windows yazılımında şifremizi unuttuysak onu seçiyoruz (Windows 10, 8, 7, Vista) seçtikten sonra ileri diyoruz.
 3. Karşımıza USB belleği seçeceğimiz ekran geliyor. İkinci seçenek olan USB seçeneğine tıklıyoruz ve USB belleğimizi seçiyoruz. İleri dedikten sonra karşınıza bir soru gelecek bu sizin USB belleğinizin sıfırlanacağı uyarısıdır. Yes deyip onaylıyoruz. Daha sonra program boot etmeye başlayacak. Boot süresi biraz uzundur beklemeniz gerekmektedir.
 4. İşlem bittikten sonra karşımıza gelen ekranda finish butonuna basıyoruz.

Windows Şifre Bulma İşlemi

 1. Daha sonra USB belleği alıp şifreyi unuttuğunuz bilgisayara geçiyoruz. USB belleği bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayarımızı açıyoruz ve bilgisayar açılırken boot menüsünden USB bellek ile başlat seçeneğini seçiyoruz. ( Boot menü genelde F12, F2 ve ya ESC tuşları ile karşımıza geliyor. )
 2. Bilgisayarımızı USB ile başlattıktan sonra karşımıza Lazesoft seçeneği gelecek bu seçeneği seçip enter tuşuna basıyoruz ve karşımıza gelen yüklemenin bitmesini bekliyoruz.
 3. Açıldıktan sonra karşımıza Lazesoft programı ile açılmış bir ekran gelecek ve Reset Password seçeneği görünecek. Next tuşuna basıyoruz karşımıza gelen ekranda yes diyoruz. Karşımıza gelen ekranda next diyoruz.
 4. Karşımıza bilgisayarda bulunan kullanıcılar geliyor. Bu kullanıcılardan hangisi bizimse seçiyoruz ve Next diyoruz.
 5. Karşımıza gelen şifre ekranında hiçbir şey yapmadan Reset Unlock butonuna tıklıyoruz ve okey tuşuna tıklıyoruz işlemimiz tamamlanıyor. Finish tuşuna basıp çıkış yapıyoruz.
 6. Bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda bilgisayarımız artık şifresiz bir şekilde açılacaktır.

İşlemlerimiz bu kadar açılış şifresini unuttuğunuz bilgisayarınızı 10 adımda çok kolay bir şekilde tekrar açabilirsiniz. Bunun için üzülmenize ve ya kara kara düşünmenize gerek yok.

Programı İndir

Windows Şifre Bulma konusuyla ilgili yapamadığınız ve ya anlamadığınız yerler için yorum bölümünden ve ya iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. eray dedi ki:

  merhaba programı indirdim fakat yönetici hesabı olmadığı için kuruluma izin verilmiyor ne yapabilirim

  1. Ahmet Temiz dedi ki:

   Merhaba sağ tuş yönetici ile çalıştır yapabilirsiniz ve ya yönetici yetkisi olan bir hesap ile kurabilirsiniz. Eğer bilgisayarınız herhangi bir network ağına bağlı ise yönetici ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 2. rar dedi ki:

  adam rar şifresini yazar

 3. serdar dedi ki:

  bilgisayar şifre nerde yazar nasıl bulunur usb gerekir

BİR YORUM YAZ