18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Laptop Pil Ömrü Nasıl Ölçülür ?

Laptop Pil Ömrü Nasıl Ölçülür ? laptop pil sağlığı ölçümü hakkında detaylı bilgiler bu konumuzda. Laptop pil sağlığı ölçümü yöntemleri bu konuda.

Laptop Pil Ömrü Nasıl Ölçülür ?

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Laptop pil ömrü, laptopun pilinin kullanılabilir enerji miktarını ölçen bir terimdir. Bu ölçüm, genellikle saat cinsinden ifade edilir ve laptopun pilinin ne kadar süre boyunca kullanılabilir olduğunu gösterir. Sizde bir laptop kullanıcısı iseniz ve laptop pil ömrü nasıl ölçülür merak ediyorsanız bu konumuzda laptop pil ömrü ölçümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Laptop Pil Ömrü Ölçümü

Laptop pil ömrünü ölçmek için birkaç yöntem mevcuttur. Bunlar arasında en yaygın olanlar :

  • Pil Testi : Bu yöntem, laptopun pilinin gerçek kullanım koşullarında ne kadar süre boyunca çalışabileceğini ölçmek için kullanılır. Bu test, laptopun belli bir görevde (örneğin internette gezinti veya belge düzenleme) ne kadar süre boyunca çalışabileceğini gösterir.
  • Standby Modu : Bu yöntem, laptopun pilinin ne kadar süre boyunca bekleme modunda kalabileceğini ölçer. Bu test, laptopun pilinin ne kadar süre boyunca bekleme modunda kalabileceğini gösterir.
  • Powercfg komut satırı aracı : Bu yöntem, windows işletim sistemi kullanılan cihazlarda kullanılabilir. Powercfg komutu aracı ile pil ömrünün ölçümü yapılabilir. Bu komut ile bataryanız hakkında en detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu komutu kullanmak için aşağıya bakabilirsiniz.
  • Pil ömrü ölçme programları: Bu yöntemde, laptopunuzda önceden yüklenmiş olan veya internetten indirilen programlar aracılığıyla pil ömrü ölçülebilir.

Powercfg komutu ile laptop pil ömrü ölçümü yapmak

Powercfg komutu ile laptop bataryanız hakkında çok detaylı bilgiye sahip olabilir ve laptop pil ömrü ölçümü yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Görev çubuğunda Ara’yı seçin, Komut istemi yazın, Komut istemi’ni basılı tutun (veya sağ tıklayın) ve ardından Yönetici olarak çalıştır > Evet’i seçin.
  2. Karşınıza gelen komut isteminde ” powercfg /batteryreport ” komutu yazarak Enter tuşuna basın.
  3. Bataryanız hakkında rapor otomatik olarak html dosyası olarak oluşacak. Dosyanın oluştuğu komut isteminde size bildirilecektir. Bu oluşan html dosyasını açtığınız zaman bataryanız hakkında detaylı rapora ulaşabilirsiniz.
laptop pil sağlığı ölçümü nasıl yapılır. powercfg /batteryreport komutu ile pil sağlığı ölçümü
laptop pil sağlığı raporu. powercfg /batteryreport komutu ile pil sağlığı ölçümü
laptop pil sağlığı raporu. powercfg /batteryreport komutu ile pil sağlığı ölçümü
laptop pil sağlığı örnek rapor. powercfg /batteryreport komutu ile pil sağlığı ölçümü

Programlar ile laptop pil sağlığı ölçümü

Pil ömrü ölçme programları: Bu yöntemde, laptopunuzda önceden yüklenmiş olan veya internetten indirilen programlar aracılığıyla pil ömrü ölçülebilir. diye üst tarafta yazmıştık. Bu proglamlardan en çok kullanılanlar ise ;

Anakart tamiri nasıl yapılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ