İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Reeder Yerli Cep Telefonu Samsun’dan Dünya’ya

Ülkemizde bir büyük yatırım daha Dünya’ya açılmaya hazırlanıyor. Samsun’da bulunan Reeder Teknoloji firması yerli telefon üretimine başladı. Tuşlu olarak üretilen yerli telefon BTK onayından sonra hem ülkemizde hem Dünya’da satışa sunulacak. Büyük bir merakla beklediğimiz Reeder yerli cep telefonu Samsun’dan dünya’ya yolculuğa çıkacak ve ülkemize büyük bir katkı sağlayacak. Reeder F1 yerli telefon hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yerli teknoloji firması olan Reeder Samsun‘da bulunan fabrikasında yerli cep telefonu üretimine başladı. Tamamen yerli olan telefon tuşlu olarak karşımıza geliyor. Üretilen telefon hem ülkemizde hemde Dünya piyasasında satışa sunulacak. Fakat üretilen telefonun önce Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onay alması gerekiyor. Onay geldikten sonra satışına başlanacak telefon yerli olduğu için büyük ses getirecek gibi duruyor.

Yüzde 60’dan Fazlası Yerli Üretim

Samsun’da faaliyet gösteren yerli teknoloji ürünleri üreticisi markası olan Reeder bu seferde yerli telefon üretimi ile adını duyurdu. Üretilen telefonun yüzde 60’dan fazlası yerli üretim olacak tuşlu telefonun anakartı da Samsun’da bulunan fabrikada üretiliyor.

2009 Yılından Bugüne Yerli Marka Reeder

2009 yılında elektronik kitap okuyucu üretimi ile hizmete başlayan Reeder markası tablette yerli üretimin önde gelen markaları arasında yerini aldı. Yönetim kurulu üyesi Maggiu Fu yaptığı açıklamada artık firmamız ağırlığını cep telefonu üzerine vereceğini söyledi. Bu yüzden Samsun’da fabrika yatırımı yaptıklarını söyleyen Fu toplamda 20 farklı modelleri bulunduğunu ve sırada ilk yerli üretim telefon modeli F1 üzerinde çalıştıklarını söyledi. İlk etapta fabrika çalışanları için eğitim amaçlı üretilecek olan model daha sonralarda karşımıza gelişmiş bir şekilde çıkacak diyen Fu’nun bu açıklamalarından sonra bizde sonrasını merakla bekliyoruz.

Yerli Üretim Telefon Reeder F1 Özellikleri

Telefonun genel özelliklerine bakacak olursak ilk olarak tuşlu olduğunuz her satırda vurguladık zaten. Sonra baktığımız zaman en önemli özelliklerinden biride şarj süresi. Telefonun şarj süresi 10 güne kadar uzayabilir. Akıllı telefonlara göre daha basit ve az özellikli olması şarj süresini dahada çok uzatıyor. Telefonun kitlesi çocuklar, yaşlılar ve büyük firmalara olarak görülüyor. Bu yüzden şarj süresi gerçekten büyük bir avantaj olabilir.

Genel olarak özelliklere baktığımız zaman Bluetooth, Mp3-Mp4 oynatma özelliği, görüşme kaydetme özelliği, Hafıza kartı desteği, GPRS gibi özellikleri barındırıyor.

Yerli Telefon Üretim Hedefi

Reeder F1 yerli üretim telefonun ilk etapta altın bin adet üretilecek. Daha sonrasında ise daha doğrusu talebe göre üretim beş yüz bine kadar çıkacak. İlk etapta ülkemizde satışa sunulacak olan telefon sonrasında Romanya, Afrika ve Dubai pazarlarında satışa sunulacak.

Bizde yerli telefon Reeder F1 i merakla bekliyoruz. Ana Kartı dahil yüzde 60’ı Samsun fabrikasında üretilen telefonun ilerleyen dönemlerde dokunmatik ve daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkması da bekleniyor. Tek eksik BTK onayı, BTK onayı da geldikten sonra telefon satışına başlanacak. Ülkemize hayırlı olsun.

Reeder Yerli Cep Telefonu Samsun'dan Dünya'ya, Samsunda üretimine başlanan yerli üretim telefon Reeder F1 özellikleri ve detayları haberimizde

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir