İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Laptop Kapandı Geri Açılmıyor Çözüm

Bilgisayar Tamircisi adresinde sizler için çözüm yazıları paylaşımına başlamış bulunuyoruz. Laptop kapandı geri açılmıyor sorunu da en çok yaşanan sorunların başında gösterilebileceği için buradan başlamak istedik. En çok yaşanan sorunlardan başlayıp bütün sorunlara sorun-çözüm şeklinde cevaplar oluşturmaya devam edeceğiz. Peki laptop kapandı geri açılmıyor sorunu neden olur ve çözümü nedir ? Uzman teknik kadromuz sizler için cevaplıyor.

 1. Bataryanızı Kontrol Edin,
 2. Monitör Arızası olabilir,
 3. Hard Disk ve ya RAM sorunu olabilir

Yukarıda yazmış olduğumuz nedenler hakkında aşağıda daha detaylı bir anlatım sunduk inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere laptop açılmıyor, çalışan laptop kapandı geri açılmadı neden sorun nedir sorularının cevaplarını maddeler halinde veremeye çalışacağım. Laptop çalışmaması bir kaç sebepten oluşabilir bu sebeplerden en çok karşımıza çıkanlarını ve bu nedenlerin çözümlerini bu konuda sizlere anlatmaya çalışacağım.

Laptop Kapandı Geri Açılmadı Nedenleri ve Çözümleri ;

Konu başlangıcında dediğim gibi bu sorunun bir çok nedeni vardır. Fakat şuan size aktaracaklarım en çok karşımıza gelen nedenlerdir. Bu sorunları kendinizde çözebilirsiniz. Sorunları ve çözümleri başlıklar halinde ve kısaca sizlere de anlatayım.

Bataryanızı Kontrol Edin

Öncelikle bataryanızı laptop dan ayırım ve bilgisayarınızı fiş yardımı ile çalıştırmayı deneyin. Eğer bu şekilde çalışıyorsa bilgisayarınızın bataryası bitik ya da arızalı olabilir. Bataryanızı şarj ettikten sonra bilgisayarınızı fişten ayırın ve çalıştırmayı deneyin eğer çalışmazsa bataryanız arızalı demektir. Laptop batarya problemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekran Sorunu Olabilir

Her şey normal bilgisayarınızın power tuşuna bastığınız zaman fan dönüyor ve aşağıda disk ve işlem ışıkları yanıyorsa ekranınızda bir sorun olabilir. Bu sorunu netliğe kavuşturmak için bilgisayarınızda harici ekran çıkışı vardır bu iki farklı bağlantı şeklinde olabilir. Biri VGA diğeri ise HDMI. Bunlardan birin kullanarak bilgisayarınızı harici bir ekrana bağlayıp tekrar çalıştırın. Bağladığınız harici ekrana görüntü geldiyse bilgisayarınızın ekranında bir problem var demektir. Ekran problemi ekran ya da ekran kartınızdan kaynaklı olabilir.

Hard Disk ve ya RAM Kaynaklı Sorun Olabilir

Evet bu kısım üzücü kısımdır. Mavi ekran hatasını duymuşsunuzdur diye düşünüyorum. Eğer sizde bu hatayı alıyorsanız bilgisayarınızın büyük ihtimalle ya ram sorunu ya da hard disk sorunu vardır. Bu sorunu netleştirmek içinde. Öncelikle bilgisayarınızın arka kapağını sökmek gerekmektedir. Söktükten sonra eğer bilgisayarınızda iki adet ram varsa öncelikle ram denemesi yapın. Ramleri sırası ile deneyin eğer bilgisayarınız bir ramde açılıp diğerinde açılmıyorsa açılmayan ram arıza durumuna geçmiş demektir. Eğer iki ram de sorunsuz çalıştırıyorsa hard disk denemesi yapmanız gerekmekte. Aynı türde içinde işletim sistemi olan başka bir hard disk ile bilgisayarınızı açmayı deneyin. Eğer açılıyorsa hard disk arızalı demektir.

Hepsini yaptınız yine çalışmadıysa taktığınız soketler de arızalı olabilir. Bunu denemeyi evde yapamazsınız diye düşünerek bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim.

Bunlar donanımsal arızalar olarak en çok kayıtlara geçen arızalardır. Bu sorunları yazılımsal sıkıntılarla da yaşayabilirsiniz. Bununla ilgili bilgisayar yazılım sorunları kategorimize göz atmanızı tavsiye ederim.

Her türlü bilgisayar tamiri, laptop tamiri konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yorum bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Konuyu resimler ile çok yakında daha detaylı hale getireceğim. Resimler şuan hazırlanma aşamasındadır.

Laptop Kapanma Problemi Nedenleri ?

Başlıca nedenleri , Batarya, Ekran , Hard Disk ve ya Ram kaynaklı sorunlar olabilir.

Laptop Kapandı geri açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim ?

Öncelikle bu sorunun neyden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Detayları konumuzda okuyabilirsiniz.

Bu sorunun maliyeti ne kadar ?

Maliyet Laptop marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

9 Yorum

 1. Niyazi Niyazi 16 Eylül 2020

  Laptop açıkken kilitleniyor yazısı çıktı ve ekran karardı çok kez denememe rağmen açılmıyor power lambası bikac kez yanıp kapanıyor ekranda hiçbir belirti yok

  • Ahmet Temiz Ahmet Temiz 16 Eylül 2020

   Merhaba, laptop alt tarafında aşırı ısınma meydana geliyor mu kapandığı sırada kontrol edebilir misiniz ?

 2. Ahmet Ahmet 13 Ekim 2020

  Dell marka laptop kullanıyoruz sürekli kapanıyor bildiğiniz alev atıyor laptop yeni sayılır 1 yıl oldu alalı kullandığımız ortamda temiz bir ortam fakat bildiğiniz alev atıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Ahmet Temiz Ahmet Temiz 14 Ekim 2020

   Bilgisayarınızı garanti servisine göndermenizi tavsiye ederim, bilgisayarınızın işlemcisi ve ya fanlarında teknik bir problem olabilir.

 3. Leyla Leyla 17 Aralık 2020

  Merhablar Benim bilgisayarim dün akşam kapandi ama bu sabah açılmadı ne yapabilirim yardimci olursanız çok sevinirim almaya durumunu yok eğer imkanı varsa evde yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. ??

 4. Yağmur Yağmur 17 Aralık 2020

  Merhablar Benim bilgisayarim dün akşam kapandi ama bu sabah açılmadı ne yapabilirim yardimci olursanız çok sevinirim almaya durumunu yok eğer imkanı varsa evde yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. ??

  • Ahmet Temiz Ahmet Temiz 20 Aralık 2020

   Bilgisayar hiç açılmıyor ise güç ile alakalı bir sorun olabilir power ışıkları yanıyor ise bilgisayarı görmeden bir şey diyemem.

 5. İnci İnci 12 Şubat 2021

  Merhabalar benim bilgisayarım bir süredir beyaz ekran veriyordu. Kapatıp açınca düzeliyordu.
  Dün ekran karardı. Ve artık acilmiyor. Bilgisayar acmaya çalıştığım da ışıklar yaniyir ama ekran kapkara. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 6. Burak Burak 25 Mart 2022

  Hocam benim laptop fişe takılı açıkken eşim fişten çekmiş şarjdan yemiş ve kapanmış. Açtım prize takılı şarj olmuyor yazıyordu pil simgesi üstünde önceden yaptığım gibi yapmayı denedim. Lakin olmadı ve pil tükendi pc kapandı uğraşırken. Şu an pc hiç elektrik almıyor. Şarj adaptöründe elektrik var. Lambaları dahi yanmıyor sıfır enerji. Nasıl çözülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir