30.05.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows 11 dosyaları sıkıştırma nasıl yapılır ?

Windows 11 dosyaları sıkıştırma nasıl yapılır ? Windows 11 dosya sıkıştırma ile büyük dosyalarınızı sıkıştırarak bilgisayarınızda alan açabilirsiniz.

Windows 11 dosyaları sıkıştırma nasıl yapılır ?

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Windows 11 dosyaları sıkıştırma nasıl yapılır ? Sorunun cevabına gelmeden önce Windows 11 dosya sıkıştırma işlemi depolama alanınızda size yeni alanlar açabilir. Bu sayede bilgisayarınızda daha çok veri depolayabilir ve saklayabilirsiniz. Windows 11’de dosyaları sıkıştırmak aynı zamanda dosyaları daha hızlı bir şekilde aktarmanızı da sağlayabilir. Bunun için üçüncü parti uygulamalara da ihtiyacınız yok. Windows 11 dosya sıkıştırma için içerisinde entegre bir özellik bulundurmaktadır. Peki Windows 11’de kolayca dosya sıkıştırma özelliğini öğrenmeye ne dersiniz ? Windows 11 dosya sıkıştırma özelliğini kullanmayı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Windows 11’de dosya sıkıştıştırma nasıl yapılır ?

Windows 11’de bir dosyayı sıkıştırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin ;

  1. File Explorer’ı açın : Windows + E tuşuna basarsanız “File Explorer” açılır,
  2. Sıkıştırmak istediğiniz klasörü bulun : File Explorer açıldıktan sonra sıkıştırmak istediğiniz klasörü ve ya dosyayı bulun,
  3. ZIP dosyası olarak sıkıştırın : Sıkıştırmak istediğiniz klasör ya da dosyanın üzerinde sağ tuş ile tıklayarak “ZIP dosyası olarak sıkıştır” seçeneği ile sıkıştırma işlemini başlatın,
  4. Windows 11 dosya sıkıştırma işlemi sonuç : Sıkıştırma işlemini yaptığınız klasör ya da dosyanın sıkıştırılmış hali aynı yerde görünecektir. İşlem bu kadar.
Windows 11 dosya sıkıştırma resimli anlatım ile sizde Windows 11 makinenizde büyük dosyalarınızı sıkıştırabilir ve bilgisayarınızda yer açabilirsiniz.

Windows 11 Dosyaları Sıkıştırma Faydaları

Windows 11 dosyaları sıkıştırma işlemi eğer bilgisayarınızda büyük dosyalarınız varsa bunlar için faydalı olacaktır. Bilgisayarınızda çok yer kaplayan dosyalarınızı sıkıştırırsanız hem kapladıkları alan küçülecek hemde bilgisayarınızın diskinde performans artışı gözleyeceksiniz. Aynı zamanda sıkıştırılmış dosyaları taşımak daha kolaydır. Büyük boyutlu dosyaları sıkıştırmnanız bu dosyaları kolay bir şekilde taşımanız için faydalı olacaktır. Diskinizde daha fazla yer açılacağı için daha çok disk kullanım alanına da sahip olursunuz. Windows 11 ile dosya sıkıştırma işlemini entegre olarak yabildiğiniz için 3. part uygulamalara ihtiyacınız kalmadan bu işlemi çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Windows 11 dosyaları sıkıştırma hakkında

Bu konumuzda Windows 11 dosyaları sıkıştırma işleminin Windows 11 entegre özelliği ile 3. parti uygulamalar olmadan nasıl yapılacağını öğrenmiş olduk. Bu sayede bilgisayarımıza harici bir uygulama yüklemeden Windows 11 ile dosya sıkıştırma işlemini gerçekleştirdik. Konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

SSD hız testi nasıl yapılır başlıklı konumuzu incelediniz mi ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ