18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Youtube ambiyans modu nedir ?

Youtube ambiyans modu ışık efektleri ekleyerek video izleme deneyiminizi artırır. Youtube ambiyans modu nasıl açılır ? sorusunun cevabı bu içerikte

Youtube ambiyans modu nedir ?

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Youtube ambiyans modu ışık efektleri ekleyerek video izleme deneyiminizi artırır. Youtube ambiyans modu bilgisayarınızda, iPhone ve Android cihazlarınızda kullanılabilir. Peki Youtube ambiyans modu nasıl açılır ? Youtube ambiyans modu hakkında detaylara bu konumuzda ulaşabilirsiniz.

Youtube ambiyans modu temel çıkarımlar

  • Youtube ambiyans modu izlemekte olduğunuz videonun renklerini oynatıcı etrafına yansıtarak video izleme deneyimizini artırır.
  • iPhone ve Android cihazlarda Youtube ambiyans modu etkinleştirmek için cihazınızı karanlık moda geçirmeniz gerekmekte.
  • Bilgisayarda Youtube ambiyans modu açmak için Youtube’u koyu moda almanız gerekmekte.

YouTube’da Ambiyans Modu Nedir ?

Youtube ambiyans modu izlediğiniz videonun renklerini video oynatıcısının dış kenarına yansıtan Youtube’un kullanıcılara video izleme deneyimlerini artırmaları için sunmuş olduğu aydınlatma efektidir. Bu mod sayesinde videonuzun çevresini daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede videolarınızı daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu, ekrandaki içeriği karanlık bir odada yayınlayan bir TV’ye benzer. Yotube ambiyans modu 2022 yılının Ekim ayında kullanıma sunuldu.

Telefonda Youtube ambiyans modu açma

Telefonlarda Youtube ambiyans modu açma çok kolaydır. Fakat telefonda Youtube ambiyans modu açmak için cihazınızı karanlık moda almanız gerekmekte. Cihaz ışık modunda ise ambiyans modu desteklenmez.

  • Android cihazlarda karanlık modu açmak için ayarları açın, ekran ve parlaklık ayarlarını açın ve karanlık modu etkinleştirin.
  • iPhone cihazda karanlık mod açmak için ayarları açın, ekran ve parlaklık ayarlarını açın ve koyu modu etkinleştirin.

Cihazınızda karanlık modu etkinleştirdikten sonra Youtube ambiyans modu otomatik olarak etkinleşir. Telefonunuzda Youtube uygulamasını açarak bir video açın video renklerinin videonun etrafındaki alanda görüntülendiğini göreceksiniz.

Telefonda Youtube ambiyans modu açmak için cihazınızı karanlık moda almanız gerekmekte.

Akıllı cihazlarda telefonda Youtube ambiyans modu kapatmak içinde videoda dişli simgesine tıklayın. Açılan menüde “Ek Ayarlar” ı açın. Açılan ayarlarda “Ambiyans Modu” nu kapalı duruma getirin.

Cihazını karanlık modda ise ambiyans modu otomatik açık olarak gelmektedir. Siz kapatana kadar ve ya telefonunuzda karanlık modu devre dışı bırakana kadar videolarınız ambiyans modu ile oynatılır.

Bilgisayar Youtube ambiyans modu açma

Bilgisayarda Youtube ambiyans modu açma işlemide kolaydır. Bilgisayarda Youtube ambiyans modu açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Toplam Süre : 3 dakika

Youtube’da oturum açın

Sağ üst köşede üç noktaya tıklayın. Açılan menüde "Görünüm" seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarda Youtube ambiyans modunu kullanmak için Youtube sitesinin görünüm modunu koyu tema olarak ayarlamalısınız. Bunun için önce www.youtube.com adresine giriş yapın. Sağ üst köşede üç noktaya tıklayın. Açılan menüde “Görünüm” seçeneğine tıklayın.

Görünüm ayarlarından koyu temayı seçin

Youtube ambiyans modu açmak için Youtube modunu koyu tema olarak ayarlıyoruz.

Görünüm seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza Youtube modları gelecek. Bu modlar Cihaz temasını kullan (Bilgisayarınız hangi modda ise onu kullanır), Koyu tema ( Karanlık moda geçiş yapar), Açık tema (Işık moduna geçiş yapar). Biz Youtube ambiyans modu açmak için Youtube modunu koyu tema olarak ayarlıyoruz.

Youtube ambiyans modu açma

Youtube görünüm modunu koyu olarak ayarlandığı zaman Youtube ambiyans modu açma işlemi otomatik olarak yapılacaktır.

YouTube, ambiyans modunu otomatik olarak etkinleştirecektir. Kullanmak için sitede bir video oynatmaya başlayın. Oynatılan videonuzu çevreleyen ışık efektini bulacaksınız.

Youtube ambiyans modu kapatma

Karanlık modu etkin tutarken ambiyans modunu kapatmak isterseniz video oynatıcının alt çubuğundaki dişli simgesini tıklayın. Açık menüden “Sinematik ışıklandır” seçeneğini kapalı duruma getirin ya da Youtube karanlık modu Açık tema olarak ayarlayın.

Youtube ambiyans modu ile videoları daha canlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Google Hesap Şifre Değiştirme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ