05.10.2022 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı

Bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı ? Bilgisyar ekranı döndürme tuşları ile bu soruna çok kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Herkese merhabalar, bu konumuzda sizlere bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı sorusunun cevabını anlatacağız. Eğer bilgisayarınızın ekranı ters dönmüş ise ve geri düzeltme işlemini yapamadıysanız ve bilgisayar ekranı nasıl döndürülür araştırması yapıyorsanız bu konumuzda bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Eğer bilgisayar ekranı ters dönmüş ise bu durumda bilgisayar ekranı düzeltme yöntemi nedir sorusunun cevabını bu konumuzdan bulabilirsiniz. Bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı sorusunun cevabı klavye de çok kolay tuş kombinasyonu ile bilgisayar ekranı döndürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar Ekranı Döndürme

Bilgisayar ekran döndürme tuşları ile bilgisayar ekranı döndürme işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kalvyenizde enkran döndürme kombinasyonunu uygulamak.

Bigisayar Ekran Döndürme Tuşları

Bilgisayar ekran döndürme tuşları Ctrl + Alt + ve ok tuşlarıdır. Bu tuşlar yardımı ile dönmüş olan bilgisayar ekranını geri eski haline getirebilirsiniz. Yapmanız gereken dönmüş ekranı Ctrl + Alt + ve ok tuşları ile düzelene kadar çevirmek. 

Bilgisayar Ekranı Döndürme Kısayol Tuşları

  • Ctrl + Alt + ↓   Ekranı baş aşağı döndürür.
  • Ctrl + Alt + →  Ekranı 90° sağa döndürür.
  • Ctrl + Alt + ←  Ekranı 90° sola döndürür.

Bilgisayar ekranı ters dönünce ne yapmalı ? Bilgisyar ekranı döndürme tuşları ile bu soruna çok kolay bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status