18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Nperf İnterneti En Hızlı Olan Operatör Ölçümü Yaptı

Nperf İnterneti En Hızlı Olan Operatör Ölçümü Yaptı

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Günümüzde hepimiz cep telefonlarımızdan internet kullanıyoruz diyebiliriz. Bu sebeple mobil operatör seçiminde internet hızına dikkat ediyoruz da diyebiliriz. Bu konuda en iyi ölçüm yapan firmalar arasında olan nPerf ülkemizdeki mobil operatörlerin internet hızı ölçümünü gerçekleştirdi. Türkiye’de yer alan Vodafone, Turkcell ve Turk Telekom mobil operatörleri arasında internet hızı testi gerçekleştiren nPerf Türkiye’de interneti en hızlı olan operatör olarak Turkcell’i gösterdi. Ölçümler hakkında detaylar ve ölçüm dökümanlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.


Yaptığı hız testleri popüler hale gelen internet hız testi sitesi nPerf ülkemizdeki operatörlerin mobil internet hızı testini gerçekleştirdi. nperf.com sitesi üzerinden yapılan testlerde ülkemizde bulunan Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom mobil operatörlerinin internet hızı karşılaştırıldı. Yapılan testler sonucunda en hızlı mobil internet sağlayıcısı Turkcelle oldu. Test sonuçlarına göre sunulan raporda ölçümlerin 1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapıldığı görülüyor. Bu tarihler arasında yani 2019 yılında 43 bin 123 farklı mobil bağlantıdan elde edilen verilere göre yapılan ölçümlere göre Türkiye’de en hızlı mobil internet Turkcell’de.

Türkiye’nin En İyi Mobil İnterneti

Nperd sunduğu raporda 2019 yılı içerisinde yapılan testlerinde kullanılan mobil internet bağlantılarının yüzde 39,1 ini Turkcell, yüzde 30,9’unu Vodafone, yüzde 30’unu ise Turk Telekom operatörünün oluşturduğu görülüyor. Yapılan testler sonucunda ise Turkcell 35.04 Mb/s hız ile ülkemizin en hızlı mobil internet sağlayıcısı olarak görüldü. Türk Telekom operatörü kullananlar ise mobil interneti ortalama 21,32 mb/s hız ile kullanmaktadırlar. Raporlarda en yavaş mobil internet ise Vodafone olarak görülüyor. Vodafone mobil operatörü kullanıcılarına ortalama 14.44 Mb/s internet hızı sağlayabiliyor.

Upload yani yükleme hızı da download hızı kadar önemli olabiliyor. Sonuçta mobil ortamdan sosyal medya ve ya youtube video yükleme işlemleri yapabiliyoruz. Upload hızlarına baktığımız zaman yine Turkcell ortalama 12.88 mb/s ile ilk sırada yer alıyor. Türk Telekom ise ortalama 10.72 mb/s, Vodafone ortalama 7.78 mb/s upload hızı sağladığı nPerf raporlarında görülüyor.

Türkiye'nin en hızlı mobil internet sağlayıcısı nPerf tarafından 2019 yılında yapılan testler sonucunda Turkcell olarak açıklandı.

En Hızlı Ping Süresi Olan Mobil İnternet

Fakat ping sürelerine baktığımız zaman durum tam tersine dönmüş. Hazırlanan raporda ping süresi olarak en iyi ping süresini sağlayan mobil operatörün Vodafone olduğunu görüyoruz. Ping süreleri online oyun oynayanlar için çok önemli. Ping süresi dediğimiz süre gecikme süresidir. Özellikle PUBG Mobile tarzı oyun oynayanlar gecikme konusunda çok şikayetçi olabiliyor. En iyi ping süresi sağalayan mobil operatör ise Vodafone olarak görünüyor. Vodafone Turkcell’e göre 10 ms daha düşük bir süre ping süresi sağlıyor.

Türkiye'nin en hızlı mobil interneti nPerf tarafından yapılan testler sonucunda Turkcell olarak açıklandı.

Yazar Değerlendirmesi

Evet benim değerlendirmeme göre gerçekten Turkcell bu işte 1 numara. Turkcell kullanıyorsanız mobil internet hızınız gerçekten çok iyi oluyor. Tabi ama fiyat olarak bir o kadar pahalı. eğer Turkcell paketleri pahalı geliyorsa kesinlik Vodafone seçmenizi öneririm. Turk Telekom bu konuda sıralamada iyi olsa da ping süresinde kaybediyor diyebiliriz. Test sonuçlarına ait rapora ulaşmak için trgo.site/dZxvY sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ