İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Outlook Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Mail programı olarak Outlook kullanıyorsanız ve yazı tipinizi değiştirmek istiyorsanız bu konumuzda sizlere Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir ? sorusunun cevabını vereceğiz. Bende bir Outlook kullanıcısı olarak yazı tipini sürekli aynı görmekten sıkılmıştım. Bu yüzden Outlook yazı tipini değiştirmeye karar verdim. Bunu yaparkende Outlook yazı tipi değiştirme bilgisinin sitede de yer alması gerektiğini düşündüm ve Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını arayanlara kısa bir yazı hazırlamak istedim.

Outlook yazı tipi değiştirme

Outlook yazı tipi değiştirme çok basit bir şekilde yapılabilir. Bunun için sadece aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli. Adımları takip ederek kısa bir sürede Outlook yazı tipi değiştirme işlemini halledebilirsiniz.

Windows Makinede Outlook Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Bu bölümde Windows makinelerde Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir onu öğreneceğiz. Eğer Windows işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Outlook yazı tipi değiştirme işleminizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Toplam Zaman: 3 dakika

Outlook programında menüden “Dosya” seçeğine tıklayın

outlook yazı tipi değiştirme adım 1 outlook programında "Dosya" seçeneğine tıklıyoruz.

Outlook yazı tipi değiştirmek için Outlook programını açınca yukarıda yer alan menüden “Dosya” seçeneğine tılıyoruz.

Solda açılan menüden “Seçenekler” e tıklayın

Menüden “Dosya” seçeneğine tıkladığınız zaman sol taraftan yukarıda gördüğünüz menü açılacak. Bu menüden “Seçenekler” e tıklayın.

Açılan “Outlook Seçenekleri” penceresinde sol menüden “Posta” seçeneğini tıklayın

outlook yazı tipi değiştirme adım 3 açılan "Outlook Seçenekleri" penceresinden "Posta" seçeneğine tıklayın.

“Seçenekler” e tıkladığınız zaman karşınıza “Outlook Seçenekleri” penceresi açılacak. Bu pencerede “Posta” seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza posta ayarları gelecek. Burada yazı fontumuzu düzenlemek için “İleti Örneği ve Yazı Tipleri…” butonuna tıklıyoruz.

Outlok yazı tiplerini isteğinize göre değiştirebilirsiniz

outlook yazı tipi değiştirme adım 4 bu adımda outlook yazı tiplerini isteğine göre değiştirebilirsiniz.

“İleti Örneği ve Yazı Tipleri…” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede Outlook yazı tipi değiştirme işlemini isteğinize göre gerçekleştirebilirsiniz. Yazı tiplerini değiştirdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayın. Outlook programını kapatıp açtıktan sonra yazı tiplerinizi sizin ayarladığınız şekilde olacaktır. İşlem bu kadar.

Outlook yazı tipini değiştirdik

Evet bu konumuzda Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını öğrendik. Sizlerinde daha iyi anlayabilmesi açısından görsel olarak Outlook yazı tipi değiştirdik. Outlook yazı tipi değiştirme tamamen kişilerin kendi zevklerine kalmış bir işlemdir. Bazı kişiler sade yazı tiplerinden ziyade daha eğlenceli yazı tiplerini tercih edebiliyor. Bu yüzden Outlook klasik yazı tipinden sıkılabiliyor. Eğer sizde böyle bir durum yaşıyorsanız bu konumuzda sizlere Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir bunu göstermiş olduk. Merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Outlook mail şifresi bulma

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir