22.06.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

En iyi ücretsiz PDF düzenleyici program listesi

Lisanslı olarak satılan PDF düzenleyici programlar günümüz şartlarında çok pahalı olarak karşımıza çıkıyor. Fakat sizlere bu listede sunacağımız programlar ile de aynı işleri profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz.

En iyi ücretsiz PDF düzenleyici program listesi

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Sizde mi bilgisayarınızda sık sık PDF dosyalarıyla uğraşıyorsunuz ? O zaman mutlaka bir PDF düzenleyici program ihtiyacınız var demektir. Bu yazımızda en iyi ücretsiz PDF düzenleyici program listesini sizlerle paylaşacağız. İster iş için ister kişisel kullanım için olması önemli değil. Eğer iyi bir ücretsiz PDF düzenleyici program ihtiyacınız varsa bu programlar tam sizlik diyebiliriz.

Lisanslı olarak satılan PDF düzenleyici programlar günümüz şartlarında çok pahalı olarak karşımıza çıkıyor. Fakat sizlere bu listede sunacağımız programlar ile de aynı işleri profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz.

İyi bir PDF düzenleyici program neleri yapmalı ?

PDF düzenleyici programlar dediğimiz zaman bu programların yapmasını beklediğimiz işlemler bellidir. Bir PDF dosyası düzenlemek istediğinizde bu dosyadaki metinleri düzenleyebilmeniz, belgeleri imzalayabilmeniz, formları rahat bir şekilde doldurabilmeniz ve daha fazlasını yapmanıza olanak sağlamalı. Bu özellikleri baz alarak sizlere en iyi ücretsiz pdf düzenleyici program listesini hazırladık. Öncesinde gerekli özellikleri inceleyelim;

 • PDF dosyasını düzenleme : PDF düzenleyici program dediğimiz zaman zaten temel amacımız belli PDF dosyalarını düzenleyebilmek. PDF dosyalarınızda yer alan metinleri, görselleri düzenleyip gerekiyorsa yeni metin ve görsel eklemenize olanak sağlamasıdır.
 • PDF Oluşturma, Dönüştürme ve Dışa Aktarma Yeteneği : İyi ücretsiz PDF düzenleyici dediğimiz zaman bekeldiğimiz özelliklerden biriside taranmış kağıtlardan PDF oluşturma, Word dosyalarını, resim dosyalarını veya çeşitli dosya türlerini PDF’lere dönüştürmesidir. PDF oluşturma özelliği gibi PDF dosyalarınında Word, PowerPoint, HTML veya düz metin gibi formatlarada aktarılmasınada izin vermelidir.
 • PDF’yi inceleyin ve açıklama ekleyin : Çoğu ücretsiz düzenleyici, inceleme sırasında PDF’lere yorum ve not eklenmesine izin verir. Ek açıklamalar için yapışkan notlar, şekiller veya çizimler gibi araçları kullanabilirsiniz.
 • Belgelerinizi İmzalayın : Ücretsiz PDF düzenleyicileri artık elektronik imza özellikleri sunuyor. Bu, eskiden yalnızca ücretli sürümlerde mevcuttu ancak artık belgeleri elektronik olarak imzalamak için birçok ücretsiz düzenleyicide mevcut.

Microsoft Word programını PDF düzenleyici olarak kullanabilirsiniz

Bilgisayarınızda Microsoft Office araçları ve özellikle Microsoft Word varsa, bunu PDF düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için PDF dosyasını Word’de açın, dönüştürülmesini bekleyin ve ardından değişikliklerinizi yapın. Bu yöntem aynı zamanda Google Dokümanlar gibi diğer programlarda da çalışır.

Apple için PDF düzenleyici program

Mac kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan benzer bir seçenek de Apple Preview PDF düzenleyicisidir. Tam bir PDF işaretleme araçları seti ile birlikte gelir ve metin ve şekiller eklemenize, içeriği düzenlemenize, formları doldurmanıza, PDF dosyalarını dönüştürmenize ve daha fazlasına olanak tanır.

En iyi ücretsiz PDF düzenleyici program listesi

Ücretsiz PDF düzenleyici program için Word’den başka seçenek arıyorsanız PDF belgelerinizi ücretsiz düzenleyebileceğiniz program listesine aşağıdan göz atabilirsiniz. Programların detaylarınız okuduğunuzda bazıları sadece PDF dosyalarını düzenlemenize bazıları ise Adobe Acrobat gibi özelliklere sahiptir. Daha iyisi lisans satın almanıza gerek kalmadan bütün özellikleri kullanabilirsiniz.

PDFgear Programı – En İyi Tamamen Ücretsiz PDF Düzenleyici

PDFgear programı, geniş kapsamlı bir araç setidir ve çeşitli PDF görevleri için ideal bir çözümdür. Hesap oluşturma gereksinimi olmadan anında kullanıma başlanabilen PDFgear programı, belgeler üzerinde birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmenize olanak tanır. Metin düzenleme, imza ekleme, format dönüştürme, metin çıkarma, ek açıklamalar yapma, filigran ekleme, sayfa döndürme/silme, şifre koruması, PDF sıkıştırma ve hatta slayt gösterisi sunumu gibi birçok özelliği içermektedir.

PDFgear programı, geniş kapsamlı bir araç setidir ve çeşitli PDF görevleri için ideal bir çözümdür.

PDFgear’in dikkat çeken özelliklerinden biri de Metin Çıkarma aracıdır. Bu özellik, vurgulanan metni sayfadan kolayca kopyalamanıza olanak tanır ve özellikle listelerden veya seçilmesi zor alanlardan içerik çıkarmak için mükemmeldir. Bu araç, belgeler üzerindeki metni istediğiniz şekilde kullanmanıza ve düzenlemenize olanak sağlar. Listeleri veya karmaşık düzenlemeleri içeren belgelerde, Metin Çıkarma aracıyla hızlı ve hassas bir şekilde istediğiniz metni seçebilirsiniz. Bu özellik, PDF düzenleme sürecinizi daha etkili ve kullanıcı dostu hale getirir, böylece belgelerinizdeki metni kolayca çıkarabilir ve istediğiniz amaçlar için kullanabilirsiniz.

PDFgear programı, Windows 11, Windows 10, macOS 10.14’ten macOS 13, iPhone ve iPad’e kadar kullanılabilir.

Artıları :

 • Lisans gerektirmez tamamen ücretsiz
 • Kolayca metin düzenleyin ve ekleyin
 • İmza ve form araçlarını içerir
 • Reklam veya filigran yok

Eksileri :

 • İmza stili yazı tipleri eksik

PDFgear Download

LibreOffice Draw ücretsiz pdf düzenleme programı

LibreOffice’in Çizim özelliği, öncelikle akış şemaları ve diyagramlar oluşturmak için tasarlanmış olmasına rağmen, aynı zamanda PDF düzenleme konusunda da mükemmel bir performans sergiler. Bu özellik, metni sadece değil, aynı zamanda PDF belgenizin resimlerini, başlıklarını ve renklerini değiştirmek için ideal bir çözümdür.

LibreOffice'in Çizim özelliği, öncelikle akış şemaları ve diyagramlar oluşturmak için tasarlanmış olmasına rağmen, aynı zamanda PDF düzenleme konusunda da mükemmel bir performans sergiler.

LibreOffice’in Çizim aracı, Windows, macOS ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışır. Bu, kullanıcıların farklı platformlarda tutarlı bir deneyim yaşamalarını sağlar. Düzenlenen dosyaları PDF olarak kaydetmek için normal kaydetme seçeneğinden kaçınılmalıdır; bunun yerine, Dosya > Farklı Dışa Aktar seçeneğini kullanmalısınız.

Bu özellikler, LibreOffice’in Çizim aracını, sadece akış şemaları ve diyagramlar oluşturmak için değil, aynı zamanda PDF belgelerini düzenlemek ve özelleştirmek için güçlü bir araç haline getirir.

Artıları :

 • Sayfadaki tüm metni düzenler
 • Düzenlemeden sonra filigran yok
 • Çeşitli düzenleme araçları sunar

Eksileri :

 • PDF düzenleyiciyi kullanmak için paketin tamamını indirmeniz gerekiyor. Fakat bu sürümde ücretsizdir.

LibreOffice Draw Download

Ücretsiz PDF düzenleyici program kullanarak PDF dosyalarınızı ücretsiz düzenleyin

Ücretsiz PDF düzenleyicilerle PDF’leri düzenlemek kolaydır. Bu araçlar metni değiştirmenize, resim eklemenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Mevcut çeşitli seçenekler sayesinde PDF dosyalarınızı herhangi bir sorun yaşamadan düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bu araçların çoğunun kullanımı ücretsizdir veya ücretsiz bir sürümle birlikte gelir; dolayısıyla temel PDF düzenleme özellikleri için ödeme yapmanız gerekmez.Bu, Windows işletim sistemi için en iyi araçların listesi olsa da çoğu, macOS ve Linux’ta da çalışır.

Bizim önerimiz PDFgear programıdır. PDFgear programı ile hiç ücret ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde PDF dosyalarınızı profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Başka bir konumuzda PDF düzenleme programı olan PDF24’den bahsetmiştik.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ