18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows 10 CMD Nasıl Açılır ? (Komut Sistemi)

Windows 10 CMD Nasıl Açılır ? (Komut Sistemi) sorusunun cevabını bu konumuzda bulabilirsiniz. Bir sorunu CMD ile çözebilirsiniz.

Windows 10 CMD Nasıl Açılır ? (Komut Sistemi)

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Herkese merhabalar destek sayfamıza gelen bir soru doğrultusunda bu konuyu hazırlamaya kara verdik. Konumuz Windows 10 CMD Nasıl Açılır ? Bilgisayarımızda bir çok işimizi CMD yani komut sistemi ile halledebiliyoruz. Bizlerde bahsettiğimiz bir çok Windows 10 sorunları çözüm yollarında CMD komut sistemi ile çözümleri de sizlere sunuyoruz. Bir kullanıcımız Windows 10 CMD nasıl açılır sorusunu bizlere yöneltti bizlerde yazmaya değer bir konu olarak gördüğümüz için bu konuyu sizlere hazırladık. Windows 10 CMD ile bilgisayarımızda bir çok işlemi kolay bir şekilde komutlar sayesinde çözebiliriz. Fazla uzatmadan Windows 10 CMD nasıl açılır sorumuzun cevabına geçelim.

Öncelikle CMD komut sistemi nedir biraz bundan bahsedelim. Windows 10 CMD bilgisayarımıza komutlar ile müdahale edebileceğimiz bir komut sistemidir. Bu komutlar ile bilgisayar sorunlarına kolay yoldan çözüm bulabiliriz fakat bilmediğimiz bir komut ile bilgisayarımızın yazılımına zararda verebiliriz. Bu yüzden her siteden bulduğunuz komutları bilgisayarınızda denemeyin. Aksi taktirde bilgisayarınıza format atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu uyarıdan sonra CMD nasıl açılır sorusunun cevabına geçelim.

CMD Nasıl Açılır ?

CMD nasıl açılır sorusunun cevabı 5 farklı yöntem ile bilgisayarınızda CMD komut sistemini çalıştırabilirsiniz. Bu adımların birini bilmeniz yeterli olacaktır bu yüzden ben sizlere en kolay yöntemini anlatacağım. Diğer yöntemler ile çalışabilir fakat bu yöntem ile açmak en kolayıdır. Bu yüzden vakit kaybetmeden CMD komut sistemi açabilmeniz için sadece en kolay olan bu yöntemi sizlerle paylaşacağım.

  • Windows 10 CMD Komut Sistemi Çalıştırma

Bilgisayarınızda klavyede Windows tuşuna basarak ya da başlat menüsünü açarak CMD yazmanız yeterlidir. CMD komut sistemi direk karşınıza gelecektir. Bu en kolay ve en hızlı yöntemdir bunu kullanmanız yeterli olacaktır. Diğer yöntemleri de bilgi amaçlı sizlerle paylaşacağım. Bazı durumlarda komut sistemi yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor. Yönetici olarak çalıştırma içinde komut sistemi üzerine sağ tuş tıklayıp yönetici olarak çalıştır dememiz yeterlidir. Fakat yönetici için çalıştırmak için bilgisayarımızda yönetici hesabı ile giriş yapmamız ye da yönetici hesap bilgilerini bilmemiz gereklidir.

İşte Windows 10 CMD Nasıl Açılır ? sorusunun cevabı bu kadar basittir. Fakat CMD komut sistemine gireceğiniz kodlar da bir o kadar tehlikeli olabilir. Bu yüzden her sitede gördüğünüz her komutu çalıştırmayın diye bir önerim olacaktır. Bazı komutlar bilgisayarınızı düzeltmek yerine daha fazla soruna sürükleyebilmektedir. Nedeni ise CMD tamamen bilgisayarınızın yönetimi olmasıdır. Herkese iyi günler dilerim.

Windows 10 CMD Komut Sistemi Açma yöntemlerinden en basiti arama çubuğuna cmd yazmaktır. Bu yöntem ile kolay bir şekilde CMD komut sistemi çalıştırabilirsiniz.

Windows 10 CMD Komut Sistemi Açma yöntemlerinden en basiti arama çubuğuna cmd yazmaktır. Bu yöntem ile kolay bir şekilde CMD komut sistemi çalıştırabilirsiniz.

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı sorunu çözümü hakkında detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ