İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 11 Ne Zaman Yayınlanacak

Windows 11 duyurulduğu günden itibaren bilgisayar kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Özellikle görsel olarak bir hayli değişime uğrayan Windows 11 ne zaman yayınlanacak soruları da her geçen gün artmaya devam ediyor. Windows 11 heyecanla eklenirken Microsoft dağıtım tarihini açıkladı.

Windows 11 Dağıtım Tarihi

Windows 11, 24 Haziran 2011 tarihinde resmen duyurulmuştu. Duyurulmasından günümüze bir çok ayrıntı paylaşılan Windows 11 özellikle yeni arayüzü ile bir çok kişinin dikkatini çekti. Kullanıcıların merakla beklediği Windows 11 yeni arayüzü ile sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlara yeni güncelleme olarak dağıtılacak. 24 Haziran tarihinde yapılan duyuruda dağıtım tarihi kesin olarak açıklanmasa da Holiday 2021 piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. O günden sonra Windows 11 ne zaman çıkacak soruları çoğalmaya başladı.

Windows 11 Çıkış Tarihi

Yapılan son açıklamalarda Windows 11 çıkış tarihi 5 Ekim 2021 olarak açıklandı. 5 Ekim 2021’de yayınlanması beklenen Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlara güncelleme olarak sunulacak.

Windows 11’de Bizleri Neler Bekliyor ?

Windows 11’de en büyük yenilik arayüz olarak karşımıza geliyor. İptal edilen Windows 10X arayüzüne benzer bir arayüz ile gelecek olan Windows 11 özellikle arayüzü ile şimdiden heyecanla bekleniyor. Windows 11 yeni arayüzü görmeyenler için aşağıda resmini paylaşıyorum.

Farklı Windows 11 sürümleri ile kullanıcılara daha kişisel ve kullanım alanlarına uygun bir işletim sistemi sunmayı amaçlıyor. Windows Home, Windows Pro, Windows Pro for Workstation, Windows Pro for Education olarak 4 farklı sürüm ile yayınlanacak olan Windows 11 kullanıcılar için 2 yıl Enterprise sürümleri için 3 yıl destek süresi sunuyor.

GeliştiriciMicrosoft
Dağıtım Tarihi5 Ekim 2011
Dağıtım ŞekliWindows Update, Store,Server Updates,Services
Resmi Sitewww.windows.com
Windows 11 Yeni Arayüzü ile beğeni topladı. Windows 11 yeni arayüz görüntüsü

Windows 10 Sorunları ve Çözümleri kategorimiz gibi artık Windows 11 kategorimizde yayındadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir