İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows’da Dmg dosyası nasıl açılır ?

Dmg uzantılı dosyalar MAC OS X işletim sisteminin disk imajıdır. DMG uzantılı dosyalar Windows’da kullanılan ISO uzantılı dosyalara benzemektedir. Bu imajı Windows bilgisayarda direk olarak çalıştıramazsınız. Fakat Dmg uzantılı imaj dosyasının içerisinde fotoğraflarını ve ya videolarınız, metin belgeleriniz yer alabilir bunları Windows bilgisayara aktarmak mümkündür. Peki Windows’da Dmg dosyası nasıl açılır ?

Dmg dosyası açma yöntemi

Widnows bilgisayarda Dmg dosyası açma işlemi 3. parti bir uygulama ile yapılabilmektedir. Bu işlemi yapan bir kaç program bulunmaktadır. Bu programlar yardımıyla Windows Dmg dosyası açma işlemini gereçkleştirebilir ve gerekli dosyalarını Windows bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

7zip ile Dmg dosyası nasıl açılır ?

Windows bilgisayarda Dmg dosyası açmak için tavsiye ettiğimiz program 7-zip programıdır. Hem ücretsiz hemde kullanımı çok kolaydır. 7zip ile Dmg dosyası nasıl açılır ? Aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi gereçkleştirebilirsiniz.

Toplam Zaman 10 dakika

7zip programını bilgisayarınıza indirin

Windows bilgisayarda Dmg uzantılı dosya açmak için 7zip programını indirmeniz ve kurmanız gerekir.

Eğer bilgisayarınızda 7zip kurulu değilse bilgisayarınıza 7zip programını indirmeniz gerekmekte. Bu program Winrar ile aynı işlevi görmekte faka tamamen ücretsizdir.
7zip indirmek için tıkla

7zip programını bilgisayarınıza kurun

7zip setup dosyasını indirdikten sonra setup dosyasına çift tıklayarak programı hemen kurabilirsiniz. Kurulum saniyeler içerisinde tamamlanır.

7zip setup dosyasını indirdikten sonra setup dosyasına çift tıklayarak programı hemen kurabilirsiniz. Kurulum saniyeler içerisinde tamamlanır.

Dmg dosyasına sağ tik ile tıklayın

Evet sıra geldi Dmg dosyası açmaya. Windows’da Dmg dosyası açmak için Dmg dosyası üzerinde sağ tik ile tıklayın karşınıza gelecek seçeneklerde 7zip seçeneği görünecek.
Burada “Open archive” derseniz dosyalar açılır, eğer “Extrack Here” derseniz dosyalarınızı dışarıya çıkartabilirsiniz.

Windows Dmg dosyası açma işlemimiz başarı ile tamamlandı

7zip programı dmg dosyası açma windows, Windows'da Dmg uzantılı dosya nasıl açılır ? resimli anlatım

Bu şekilde Windows’da Dmg dosyası açma işlemini tamamlamış oluyoruz. Bir kaç program daha var ama en sağlıklısı 7zip ile Dmg dosyası açma olduğu için diğer programları anlatma gereği duymadım.

7zip ile Dmg dosyası açma

7zip ile Dmg dosyası açma Windows işletim sisteminde nasıl yapılır bunu öğrenmiş olduk. Fakat tekrar hatırlatmak isterim iki Dmg uzantılı dosyalar Mac Os X işletim sistemi uzantısıdır. Burada yüklü olan programları Windows işletim sisteminde çalıştıramazsınız. Sadece içerisinde bulunan belgeler, resimler, videoları alabilmenize yarar.

Rufus kullanımı hakkında bilgi almak için tıklayın.

Dmg dosyası açma Windows

Dmg dosyası açma Windows işletim sisteminde nasıl yapılır ? sorusunun cevabında olduğu gibi bir kaç program ile yapabilirsiniz. Fakat bu programalrdan en sağlıklısı ve tamamen ücretsiz olan 7zip programı ile dmg uzantılı dosya açmadır.

Peki internet hız testi nasıl yapılır biliyor musunuz ?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir