İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Nasıl Çözülür ?

Herkese merhabalar bu konumuz da sizlere ERR_CONNECTION_RESET hatası nasıl çözülür bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu sorunu çözmeden önce ERR_CONNECTION_RESET hatası nedenleri neler bunları öğrenip aynı zamanda çözüm yöntemlerini de bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bazen internet gezintisi sırasında ERR_CONNECTION_RESET hatası ile karşılaşabiliriz. Peki bu hatanın nedenleri neler ve nasıl çözülür ?

ERR_CONNECTION_RESET Sorunu

ERR_CONNECTION_RESET hatası nedenleri ve çözüm yöntemlerini sizler için ele aldık.

Öncelikle bu hata internet tarayıcısının internet sitesi ile doğru bir bağlantı yapamadığı anlamına gelmektedir. Tarayıcı internet sitesi ile doğru bir bağlantı yapamadığı zaman bağlantı otomatik olarak düşer ve bu hata ile karşılaşırsınız. Bu siteye ulaşılamıyor hatası olarak karşımız gelen bu hatanın bir kaç nedeni olabilir. Bu hatalar ve çözüm yöntemleri ise şu şekilde ;

Bu hata neyden kaynaklı olduğunu doğrudan göstermez bu yüzden aşağıda yer alan adımları sırası ile denemeniz gerekebilir. Bu hata Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda karşınıza gelebilir.

  • Bu hatada ilk yapmanız gereken sayfayı yenilemez sayfa yenileme ile sorun düzelmez ise aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

Web Sitesi Kontrolü

Bu hata girmek istediğiniz web sitesinden kaynaklı olabilmektedir. Bu hatadan sonra başka bir web sitesine girmeye çalışın eğer site açılıyorsa sorun hatayı aldığınız web sitesinden kaynaklı bir sorundur. Hata aldığınız siteyi başka tarayıcıdan da deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa sorun kesinlikle web sitesi ile alakalı. Eğer giriş yapabildiyseniz tarayıcıda bir sorun var demektir.

Tarayıcı Geçmişini ve Çerezlerini Temizleyin

Biliyorsunuz ki tarayıcılarımız girdiğimiz web sitelerini depolar ve onları hafızasında tutar. Hata aldığınız sitenin verileri bazen geçmişteki veriler ile uyuşmaması da ERR_CONNECTION_RESET hatası nedenlerinden birisidir. Öncelikle tarayıcı geçmişini temizlemeniz gerekmektedir.

Önbellek dahil bütün geçmişi temizleyin ve ERR_CONNECTION_RESET sorunu yaşanan siteye tekrar girmeyi deneyin.

Proxy Ayarlarını Kontrol Edin

Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir program proxy ayarlarınıza müdahale etmiş olabilir ve bu da sizin ERR_CONNECTION_RESET hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir. Ağ ve internet ayarlarınızdan proxy ayarlarının olduğu bölümden ayarları otomatik olarak algıla seçeneğini işaretleyin.

Winsock Katalog Girişlerini Temizleyin

ERR_CONNECTION_RESET hatası nasıl çözülür sorusunun bir diğer çözüm yöntemi iseWinsock katalog girişlerini temizlenmesi. Winsock hakkında sizlere daha detaylı bir yazı hazırlığında olduğumuz için şuan burada uzun uzun bahsetmeyeceğim.

  1. Komut sistemini yönetici olarak açın
  2. Komut satırına netsh winsock reset komutunu yazın,
  3. Bitiş uyarısından sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmekte.

Antivürüs Programını Devre Dışı Bırakın

En son yöntem ise virüs programını geçici olarak devre dışı bırakın ve ERR_CONNECTION_RESET sorunu ile karşılaştığınız siteyi tekrar deneyin.

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Çözümü

Bütün bu yöntemlerden sonra sorun yine çözülmez ise sorun web sitesinden kaynaklı bir sorundur. Buna sizin yapacağınız bir müdahale yoktur. Tekrar açılmasını beklemeniz gerekir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir