30.05.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır 2021

İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır ? İnternet hızı arttırma yöntemleri ve ipuçları detaylı anlatım ile bu konumuzda, programsız internet hızı arttırma

İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır 2021

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Herkese merhabalar arkadaşlar bu konumuzda internet hızı arttırma nasıl yapılır bu konu hakkında bir kaç ipucu vereceğim. Hemen hemen artık her evde internet kullanılıyor. Fakat kullandığımız internet hızı sizleri tatmin etmeyebilir. Bu konuda sizlere internet paketinizi yükseltmeden internet hızı arttırma nasıl yapılır ? sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Faka bu hız arttırma ile çok büyük bir artışlar beklememek gerekiyor ama upload ve download hızlarınıza etki edeceğini garanti edebilirim. Dilerseniz internet hızı arttırma 2021 konumuza geçelim.

İnternet hızımızı etkileyen bir çok etken mevcut bunlardan biriside bilgisayarımızın yazılımsal ayarları. İnternet hızımızda en büyük etken tabi ki internet alt yapısıdır ama ufak bir etkende olsa bilgisayarımızda yapacağımız bazı yazılımsal ayarlar da internet hızımıza etki edebilir. Bu konumuzda bilgisayar yazılım ayarlarımız hakkında sizlere bilgi vereceğim.

İnternet Hızı Arttırma Yöntemleri

Öncelikle bu işlemi yapamadan önce yapmanız gereken aldığınız abonelikte internet hızınız kaç Mbps, sizin ölçümlerde aldığınız hız kaç Mbps bunu öğrenmeniz gerekiyor. Eğer satın aldığınız hız ile ölçümlerinizde çıkan hızlarda 3-4 Mbps fark var ise bu anlatacağımız yöntem ile hızınızı yükseltebilirsiniz. Fakat hız farkınız çok büyük ise öncelikle internet sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmekte. Çünkü dediğim gibi bu yöntem ile çok büyük bir gelişme görmeniz mümkün değil. Faakt bilgi olması açısından sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.

QoS paket zamanlayıcısı kaldırma

QoS paket zamanlayıcısı kaldırma işlemi ile internet hızınızı arttırabilirsiniz. Bu yapacağınız QoS paket ayarı internet hızınızda %20’lik bir artış etkisi yapcaktır.

QoS paket zamanlayıcısı kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları takip edin ;

 1. Başlat menüsünü açarak çalıştır yazın ve çalıştır uygulamasını açın,
 2. Çalıştır uygulamasını gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın,
 3. Yerel grup ilkesi düzenleyicisi ayarları açılacak sol tarafta alan menüden Yönetim şablonları > Ağ > QoS paket zamanlayıcısı ayarlarına geçelim,
 4. QoS paket zamanlayıcı bölümüne geçince sağ tarafta Ayrılabilir bant genişliği sınırla ayarlarını açın,
 5. Karşınıza gelen etkende etkin seçeneğini işaretleyip aşağıda bant genişliği kutucuğuna 0 yazalım ve kaydedip çıkalım.

Bu ayardan sonra ise internet hızınızda değişiklik olduğunu göreceksiniz.

Ethernet ve Wireless Sürücülerinizi Güncelleyin

Bilgisayarınızda etnhernet ve wireless sürücülerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Çok etki etmese de ethernet ve wireless sürücülerinizin de güncelliğiniz de internet hızınıza etki etmektedir.

Diğer İnternet Hızı Arttırma Yöntemleri

 • Eğer wireless ile bağlantı kuruyorsanız etrafınızda bulunan sinyal engelleyici etkenleri ortadan kaldırmanız da internet hızınıza etki edecektir.
 • Modeminizin Wireless yayın gücüde internet hızınıza etki etmektedir.
 • Kablolu bağlantı yapıyorsanız kablo kaliteniz internet hızınıza etki etmektedir.
 • Kablonuzun RJ45 jak uçları da eskimiş ise buda internet hızınıza etki etmektedir.

Arama Başlıkları ;

 • İnternet hızı arttırma
 • Türk Telekom internet hızı arttırma
 • İnternet indirme hızı arttırma
 • İnternet hızı arttırma programsız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ