İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Microsoft Edge Kaldırma (Windows 10)

Herkese merhabalar arkadaşlar bu konumuzda Microsoft Edge kaldırma nasıl yapılır bunu öğreneceğiz. Konularımızı artık eğitim tarzında daha anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Arada yanlışlarımız olursa lütfen bizleri uyarın. Microsoft Edge kaldırma Windows 10 işletim sisteminde çok kolay bir şekilde kaldırılabilir.

Microsoft yeni internet tarayıcısı olan Chrome tabanlı Edge uygulamasını kullanıcıları için sundu. Fakat bazı kullanıcılar Google Chrome alışkanlığını değiştiremedi. Durum böyle olunca Microsoft ile varsayılan internet tarayıcı olarak gelen Edge internet tarayıcısını kaldırma yöntemleri araştırılmaya başlandı. Bizlerde bu araştırmaları yapan değerli kullanıcılarımız için Windows 10 Microsoft Edge silme nasıl yapılır ? sorusunun cevabını hazırladı.

Microsoft Edge Kaldırma Yöntemleri

Microsoft Edge uygulamasını bilgisayarınızdan tamamen kaldırmanız pek mümkün değil. Nedeni ise Microsoft, Windows 10 2004 sürümü ile bu uygulamayı Windows’un temel bir parçası haline getirdi. Kaldırma değil fakat varsayılan internet tarayıcısını değiştirerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sizler için en sağlıklı ve en kolay yöntem bu olacaktır. Bir çok sitede kaldırma yöntemleri diye yöntemler sunuluyor ama Windows’un bazı özellikleri Edge internet tarayıcısını aramaktadır. Bu yüzden tamamen kaldırma yöntemini tercih etmek sağlıklı bir yöntem değildir. Bunun yerine varsayılan tarayıcı uygulamanızı değiştirmek daha faydalı bir yöntemdir. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 Varsayılan Web Tarayıcısı Değiştirme

Toplam zaman: 1 dakika

Başlat menüsünü açın

Klavyenizden başlat tuşuna basarak Başlar menüsünü açın.Klavye başlat tuşu ile Windows başlat menüsünü açabilirsiniz. Çoğu sorunlarda ilk adım olarak bu söylenmektedir.

Windows 10 ayarlarını açın

Sol tarafta yer alan çark butonuna tıklayarak Windows 10 ayarları açınWindows 10 ayarlar butonu başlat menüsünde sol tarafta yer almaktadır, ve çoğu sorun çözümünde lazım olmaktadır.

Windows 10 ayarlardan uygulama ayarları bölümüne geçiş yapın

Windows 10 ayarlarından resimde yer alan uygulamalar ve özellikler ayarlarına geçiş yapın.
Windows 10 uygulama ayarları ile bilgisayarınızda yer alan uygulamaları düzenleyebilir varsayılan uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Uygulama ayarlarında sol tarafta yer alan varsayılan uygulama ayarlarını açın

Uygulamalar ve özellikler ayarlarında sol tarafta menüde ikinci sırada yer alan varsayılan uygulamalar bölümüne geçiş yaparak varsayılan internet tarayıcımızı değiştirelim.
Windows 10 varsayılan uygulamalar ile bilgisayarınızda belgeleri açtığınız dosyaların varsayılan uygulamalarını değiştirebilirsiniz.

Varsayılan web tarayıcısını değiştirin

Listede en alt sırada yer alan varsayılan web tarayıcısı seçeneği ile hangi tarayıcıyı varsayılan olarak kullanmak istiyorsanız o tarayıcıyı seçerek Microsoft Edge kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.
Varsayılan web tarayıcısı değiştirme yöntemi ile Microsoft Edge kaldırma işlemini geçerkleştirebilirsiniz.

Videolu Anlatım

Microsoft Edge silme işlemini önermediğimiz için sizlere böyle bir yöntem sunduk. Google Chrome kullanmak isteyen kullanıcılarımız bu şekilde Google Chrome tarayıcısını Edge yokmuş gibi kullanabilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.