İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmıyor Çözümü

Herkese merhabalar, sizin de bilgisayarınızda Windows 10 başlat menüsü çalışmıyor ise bu konumuzda bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Bilgisayarımızda en çok kullandığımız alanlardan birisi olan başlat menüsü bazen sorunlu bir hale gelerek çalışmayabiliyor. Fakat bu sorunu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Windows 10 başlat menüsü çalışmıyor sorunu çözümünü bu konumuzda sizler için anlattık.

Eğer bilgisayarınızda başlat menüsü çalışmıyor ise bu sorunu başlat menüsü sıfırlama ile çözebilirsiniz. Sıfırlama derken başlat menüsü ayarlarını sıfırlamaktan bahsediyoruz. Bu çok basit bir shell komutu ile çözebilirsiniz. Bu sayede Windows 10 başlat menüsü ayarları sıfırlanacak ve tekrar doğru bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Peki Windows 10 başlat menüsü sıfırlama işlemi nasıl yapılır ?

Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Windows 10 bilgisayarınızda başlat menüsü düzgün çalışmıyor ise aşağıda yazdığımız yöntemi uygulayarak tekrar düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Adımları sırası ile takip ediniz.

Windows 10 Başlat Menüsü Sıfırlama

Toplam zaman: 3 dakika

Bilgisayarınızda Powershell komut istemini yönetici olarak çalıştırın,

Windows PowerShell Yönetici Olarak Açma, arama kısmına PowerShell yazın ve sağ tuş yönetici olarak çalıştır olarak açın.
Windows PowerShell Yönetici Olarak Açma, arama kısmına powershell yazın ve sağ tuş yönetici olarak çalıştır olarak açın.

Aşağıda yazdığımız komutu kopyalayın PowerShell’e yapıştırın ve çalıştırın,

Yazdığımız bu komut Windows 10 başlat menüsü sıfırlamak için kullanılan komuttur. Bu komutu PowerShell’de çalıştırdığınız zaman Windows 10 ayarlarınız sıfırlanacaktır.
Komut : Get-AppxPackage Microsoft.Windows.StartMenuExperienceHost | Reset-AppxPackage
Windows 10 Başlat Menüsü Sıfırlama Komutu ile PowerShell'de Wİndows 10 başlat menüsü ayarlarını sıfırlayabilirsiniz

Başlat Menüsü Çalışmıyor Windows 10 Çözümü

Windows 10 başlat menüsü sorunu çözümü bu kadar kolaydır. Eğer bu adımdan sonra sorun çözülmediyse PowerShell komut istemini yönetici olarak çalıştırdığınıza emin olun. Sorun yine düzelmediyse sorun Windows 10 alakalı olmayabilir. Yüklediğiniz programlarda kötü amaçlı yazılımlar bu sorunu tetikliyor olabilir. Bilgisayarınızda virüs programı var ise bilgisayarınızı taramanızı yoksa Windows defender ile tarama yapmanızı öneririm. Sorun hakkında aklınıza takılan soruları aşağıda yorum kısmından eğer sorun hakkında destek isterseniz bilgisayar teknik destek sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Diğer Windows 10 sorunları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olmak için Windows 10 Sorunları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

**Reklamdı** Ankara Bilgisayar Tamircisi ile iletişime geçerek en uygun fiyatlar ile bilgisayar teknik servisi hizmeti alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir