İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Gece Işığı Açma Kapatma

Herkese merhabalar bu konumuzda Windows 10 gece ışığı açma ve kapatma işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız. Windows 10 gece ışığı ile gece karanlık ortamda bilgisayar kullanımlarınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Windows gece ışığı sayesinde karanlık ortamda bilgisayar kullanırken gözlerinizin yorulmasını önleyebilirsiniz.

Windows 10 gece ışığı faydalı bir özelliktir. Peki Windows gece ışığını nasıl kullanabiliriz ? Bu konumuzda sizlere bunu anlatacağız.

Windows 10 Gece Işığı Kullanımı

Aşağıdaki adımları izleyerek maksimum 2 dakikada Windows 10 gece ışığı özelliğini aktif edebilirsiniz.

Toplam zaman: 2 dakika

Eylem Merkezini açın

 windows eylem merkezi açmak için bu butona tıklıyoruz.
Yukarıda kare içine almış olduğumuz butona tıklayarak Windows eylem merkezini açabilirsiniz.

Windos eylem çubuğunda gece ışığı butonu karşınıza gelecek

Bu buton yardımı ile Windows 10 gece ışığı açıp kapatabilirsiniz.
windows eylem merkezi gece ışığı açma

Gece Işığı Windows 10

Gece ışığı Windows 10 kullanımı yukarıda anlattık çok basit bir şekilde Windows gece ışığı özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde gece bilgisayar kullanımlarınızda gözlerinizi fazla yormazsınız. Gündüz ışığı ile kullanımda daha çok parlak renklere maruz kaldığınız için gözleriniz karanlık ortamlarda daha çok yorulacaktır. Bu yüzden gözlerinizde ağrı hissedebilirsiniz. Gece özelliği ile ile kullanımlarda karalık ortamlarda gözlerinizi yormayacak daha sıcak renkler ile bilgisayarınızı kullanacağınız için gözleriniz fazla yorulmaz.

Yapılan araştırmalara göre karanlık ortamlarda Windows 10 gece ışığı kullanımlarında uykunun daha kolay olduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden rahat bir uyku içinde geceleri bilgisayarınızı gece ışığı özelliği ile kullanmanız tavsiye ediliyor. Yeni yapılan güncellemeler ile bilgisayarınızda ışık ayarını ayarlardan kendinizde ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 Işı ayarı Nasıl Yapılır ?

  1. Başlat menüsünü açarak ayarlar yazın ve Windows ayarları açın
  2. Ayarlarda arama kutusuna gece ışığı yazın
  3. Gece ışığı ayarlarını açın
  4. Bu sayfada gece ışığını tüm detaylarına kadar ayarlayabilirsiniz
  5. İster açıp kapatın isteseniz gücünü ayarlayın isterseniz zaman ayarı yapabilirsiniz. Detaylar için aşağıda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir