18.07.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows 10 Ayarlar Açılmıyor Çözümü

Windows 10 Ayarlar Açılmıyor, Windows 10 ayarlar açılmıyor çözüm yöntemleri nelerdir sorusunun cevabı bu konumuzda

Windows 10 Ayarlar Açılmıyor Çözümü

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Herkese merhabalar bu konumuzda değerli ziyaretçimiz Aysun Hanım’ın bizlere iletmiş olduğu Windows 10 ayarlar açılmıyor sorunu çözümünü sizlerle paylaşacağız. Windows 10 ayarlar sayesinde bir çok Windows ayarlarımızı düzenleyebiliriz bu yüzden Windows 10 ayarlar oldukça önemlidir. Peki Windows 10 ayarlar açılmıyor ise ne yapmamız gerekir ? Bu sorunu uygulama ayarları sıfırlayarak düzeltebilirsiniz. Windows 10 uygulama ayarları sıfırlama nasıl yapılır konumuzdan inceleyebilirsiniz.

Windows 10’de denetim masasının yerini alan Windows 10 ayarlar uygulaması ile bütün Windows ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Windows 10’de denetim masası bulunuyor fakat ilerleyen zamanda denetim masasının da kaldırılacağı söyleniyor. Bu konumuzda da Ayla Hanım’ın bizlere bilgisayar teknik destek sayfasından iletmiş olduğu Windows 10 açılmıyor sorusunun cevabını ve çözüm yolunu göstereceğiz.

Windows 10 Ayarlar Açılmıyor Çözümü

Windows 10 ayarlar uygulaması açılmıyor ise ayarlar uygulamasını sıfırlayarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Peki Windows 10 ayarlar uygulaması nasıl sıfırlanır ? Aşağıda yer alan adımları sırası ile uygulayarak ayarlar uygulamasını sıfırlayabilir ve açılmayan ayarlar uygulamasının tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Klavyenizden başlat tuşuna basarak başlat menüsünü açın,
 2. Ayarlar yazarak karşınıza gelen ayarlar butonuna sağ tuş tıklayın,
 3. Açılan menüde uygulama ayarları seçeneğini açın,
 4. Karşınıza gelen sayfada biraz aşağı indiğiniz zaman Sıfırla seçeneğini göreceksiniz,
 5. Sıfırla butonuna tıklayarak sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi sonrasında Windows 10 ayarlar uygulamanız sıfırlanır ve düzenlenir. Açılmayan Windows 10 ayarlar uygulamasını bu sayede tekrar açabilirsiniz.

Bu işlemle sorun düzelmedi ne yapmam gerekir ?

Eğer bu yöntem ile sorununuz düzelmediyse öncelikle Windows 10 güncellemesi var mı bunu kontrol edin eğer güncelleme var ise güncellemenizi yapın. Sorun yine düzelmezse Windows dosyalarınızda bir sorun olmuş olabilir. Windows 10 sıfırlama yöntemi ile Windows sıfırlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede sorunlu Windows dosyalarınız düzelecektir. eğer sorun düzelmez ise Ankara Bilgisayar Tamircisi ile iletişime geçerek uzak destek alabilirsiniz. İletişime geçmek için Ankara bilgisayar tamircisi linkine tıklayabilirsiniz.

İLGİLİ KONULAR ;

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Windows 10 Güncelleştirmeleri Önemi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ali Arif dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Çok başarılı bir siteniz var erçekten çözüm oldu. Helal olsun.

 2. Alman dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. İşe yaradı.

BİR YORUM YAZ