22.06.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows Güncelleştirmeleri Önemi

Windows Güncelleştimeleri Önemi adlı konumuzda sizler için windows güncelleştirmeleri neden bu kadar önemli detaylı bir şekilde anlattık.

Windows Güncelleştirmeleri Önemi

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Kullandığımız bilgisayarların yüzde doksanı windows işletim sistemine sahiptir. Bu her konuda bahsettiğim gibi evde ofiste her yerde geçerli. Kullandığımız windows yazılımlarının lisanslı olmasının önemini bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Zira Microsoft zaten bu konuda gerekli uyarılarda zaten bulunuyor. Sadece Microsoft değil bilgisayar alanında faaliyette bulunan bütün herkes Microsoft işletim sisteminin lisanslı olmasının önemini vurguluyor. Nedeni ise gelen güncellemeleri alabilmek ve daha sağlıklı bir bilgisayara sahip olmak. Peki windows güncelleştirmeleri önemi nedir ? Windows güncelleştirmeleri neden bu kadar önemli ? Bu konumuzda sizlere windows güncelleştirmeleri neden çok önemli anlatmaya çalıştık.

Windows işletim sistemi bilgisayarın kalbi gibidir. Sizin çalıştırdığınız bütün programlar belgeler windows sayesinde çalışmaktadır. Bu yüzden windows işletim sisteminin önemi zaten tartışılmaz. Ama birde bunun yanında windows güncellemeleri de var. Bütün uzmanlar tarafından bu güncelleştirmelerin mutlaka yapılması gerektiği yönündedir. Özellikle ofislerde kullanılan bilgisayarlarda bu güncellemelerin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Windows Güncellemeleri Neden Önemlidir ?

Windows güncellemelerinin önemini tek kelime ile anlatmak istersek bilgisayarınızı sağlıklı bir şekilde kullanmak için güncellemeleri yapın diyebiliriz. Güncellemeler Windows işletim sisteminin açıklarını ve eksiklerini kapatmaktadır.

Bilgisayarınızı Tam Korumalı Hale Getirmek İçin Güncelleme Yapmalısınız

Artık teknolojinin hızına yetişemiyoruz diyebiliriz. Aynı durum bilgisayarların gelişmesinde de etkili. Fakat kötü yanı bilgisayarlar ne kadar gelişirse bunları etkileyen kötü yazılımlarda bir o kadar gelişim gösteriyor. Windows da bu geliştirilen kötü yazılımlardan sistemi korumak için güncellemeler yayınlamaktadır. Bizde bilgisayarımızı bu kötü yazılımlara karşı bilgisayarımızı tam güvenli hale getirmek istiyorsak bu güncellemeleri mutlaka yapmalıyız. Aksi taktirde en basit örnek olarak fidye yazılımlarını örnek gösterebilirim. Bu yüzden Windows güncellemeleri bilgisayar güvenliğiniz için çok önemlidir.

Performans Düzenlemeleri İçin Windows Güncellemesi Önemlidir

Bilgisayarınızda kullandığınız Windows işletim sistemleri için bazen de performans güncellemeleri yayınlanmaktadır. Windows yayınladığı bu performans güncellemeleri ile bilgisayarınızın daha verimli hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede işlerinizi bilgisayarda daha kolay yapabilir ve bilgisayarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz. Bilgisayarınızı sağlıklı ve iyi performansta kullanmak için Windows güncellemelerini yapmalısınız. Fakat bunun yanında güvenlik duvarınız açık olmalı ve destekçi virüs programınız mutlaka olmalı.

Windows Hataları Gidermek İçinde Güncelleme Yayınlamakta

Windows sonuçta bir yazılım. Doğal olarak hatalar çıkabiliyor. Bu hatalar karşımıza bazen çok ağır bir şekilde çıkabiliyor ve geri döndürülemez bir hal alıyor. Fakat Windows bu hataları için zaten güncelleme yayınlamakta. Siz Windows yazılımını güncelleme yapmazsanız bu hatalardan haberdar olamazsınız ve sizin de başınız ağrıyabilir. Bu yüzden her güncellemenin ayrı bir önemi vardır. Windows 10 hataları bu güncellemeler ile giderilmesi ve işletim sisteminizi sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için güncellemeler önemlidir.

Windows Güncelleme İçin Lisanslı Yazılım Şart

Windows güncellemelerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Fakat bu güncellemeler için kullandığınız windows yazılımı mutlaka lisanslı olmalı. Aksi taktirde güncellemeleri alamaz aksine bu lisanssız yazılımlar yüzünden belkide çok değerli dosyalarınız yok olabilir. Zaten bu lisanssız olarak yayımlanan windows işletim sistemlerini bilgisayar korsanları kendileri piyasaya sürerek daha çok bilgisayara erişim sağlayabiliyor. Bu yüzden siz siz olun mutlaka lisanslı işletim sistemi alın ve güncellemeleri otomatik olarak yapın.

  • Her Yere Format Attırmayın

Bu yüzden her yere format attırmayın özellikle mahalle aralarında format atılır 15 TL gibi ilanlara ucuz diye aldanmayın. Bilgisayarınıza yüklenen lisanssız windows yazılımları yüzünden bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarına karşı tamamen açık hale getirmiş olursunuz. Bunun yerine bilgisayarınızı alırken içinde windows yazılımlı olarak alabilir ve bu windows lisans anahtarını her format atılışında kullanabilirsiniz. Eğer free dos bilgisayar aldıysanız >  N11 Ucuz Windows Lisansı  < (linke tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz) satan bir çok satıcı mevut bunlarda işinizi görecektir. Bunları tercih edebilirsiniz.

“Lütfen camlarına Format atılır 15 TL ilanlarına itibar etmeyiniz.”

Bizlere Bilgisayar Teknik Servis (linke tıklayın) bölümü olan soru cevap kısmında ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Alan Windows İşletim Sistemleri

  • Windows 10
  • Windows 8
  • Windows 7 ( Güncellemeleri bitti )

Windows Gu00fcncellemesi Nasu0131l Yapu0131lu0131r ?

Bau015flat menu00fcsu00fcnu00fc au00e7u0131n

Klavyenizden bau015flat tuu015funa basarak bau015flat menu00fcsu00fcnu00fc au00e7u0131n

Windows Ayarlaru0131 au00e7u0131n

Bau015flat menu00fcsu00fcnde sau011f tarafta yer alan u00e7ark ikonuna tu0131klayarak Windows ayarlar sayfasu0131nu0131 au00e7u0131n

Gu00fcncelleu015ftirme ve Gu00fcvenlik ayarlaru0131nu0131 au00e7u0131n

Su0131ralamada en sonda yer alan Gu00fcncelleu015ftirme ve Gu00fcvenlik ayarlaru0131nu0131 au00e7u0131n

Windows Update bu00f6lu00fcmu00fcne geu00e7iu015f yapu0131n

Sol menu00fcde en u00fcst su0131rada yer alan Windows Update bu00f6lu00fcmu00fcne geu00e7iu015f yapu0131n

Gu00fcncelleu015ftirmeleri denetle butonuna tu0131klayu0131n

Gu00fcncelleu015ftirmeleri denetle butonuna basarak iu015fletim sisteminiz iu00e7in yeni gu00fcncelleme olup olmadu0131u011fu0131nu0131 kontrol edebilirsiniz. Gu00fcncelleu015ftirme varsa bu gu00fcncellemeleri yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ