İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows Güncelleştirmeleri Önemi

Kullandığımız bilgisayarların yüzde doksanı windows işletim sistemine sahiptir. Bu her konuda bahsettiğim gibi evde ofiste her yerde geçerli. Kullandığımız windows yazılımlarının lisanslı olmasının önemini bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Zira Microsoft zaten bu konuda gerekli uyarılarda zaten bulunuyor. Sadece Microsoft değil bilgisayar alanında faaliyette bulunan bütün herkes Microsoft işletim sisteminin lisanslı olmasının önemini vurguluyor. Nedeni ise gelen güncellemeleri alabilmek ve daha sağlıklı bir bilgisayara sahip olmak. Peki windows güncelleştirmeleri önemi nedir ? Windows güncelleştirmeleri neden bu kadar önemli ? Bu konumuzda sizlere windows güncelleştirmeleri neden çok önemli anlatmaya çalıştık.

Windows işletim sistemi bilgisayarın kalbi gibidir. Sizin çalıştırdığınız bütün programlar belgeler windows sayesinde çalışmaktadır. Bu yüzden windows işletim sisteminin önemi zaten tartışılmaz. Ama birde bunun yanında windows güncellemeleri de var. Bütün uzmanlar tarafından bu güncelleştirmelerin mutlaka yapılması gerektiği yönündedir. Özellikle ofislerde kullanılan bilgisayarlarda bu güncellemelerin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Windows Güncellemeleri Neden Önemlidir ?

Windows güncellemelerinin önemini tek kelime ile anlatmak istersek bilgisayarınızı sağlıklı bir şekilde kullanmak için güncellemeleri yapın diyebiliriz. Güncellemeler Windows işletim sisteminin açıklarını ve eksiklerini kapatmaktadır.

Bilgisayarınızı Tam Korumalı Hale Getirmek İçin Güncelleme Yapmalısınız

Artık teknolojinin hızına yetişemiyoruz diyebiliriz. Aynı durum bilgisayarların gelişmesinde de etkili. Fakat kötü yanı bilgisayarlar ne kadar gelişirse bunları etkileyen kötü yazılımlarda bir o kadar gelişim gösteriyor. Windows da bu geliştirilen kötü yazılımlardan sistemi korumak için güncellemeler yayınlamaktadır. Bizde bilgisayarımızı bu kötü yazılımlara karşı bilgisayarımızı tam güvenli hale getirmek istiyorsak bu güncellemeleri mutlaka yapmalıyız. Aksi taktirde en basit örnek olarak fidye yazılımlarını örnek gösterebilirim. Bu yüzden Windows güncellemeleri bilgisayar güvenliğiniz için çok önemlidir.

Performans Düzenlemeleri İçin Windows Güncellemesi Önemlidir

Bilgisayarınızda kullandığınız Windows işletim sistemleri için bazen de performans güncellemeleri yayınlanmaktadır. Windows yayınladığı bu performans güncellemeleri ile bilgisayarınızın daha verimli hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede işlerinizi bilgisayarda daha kolay yapabilir ve bilgisayarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz. Bilgisayarınızı sağlıklı ve iyi performansta kullanmak için Windows güncellemelerini yapmalısınız. Fakat bunun yanında güvenlik duvarınız açık olmalı ve destekçi virüs programınız mutlaka olmalı.

Windows Hataları Gidermek İçinde Güncelleme Yayınlamakta

Windows sonuçta bir yazılım. Doğal olarak hatalar çıkabiliyor. Bu hatalar karşımıza bazen çok ağır bir şekilde çıkabiliyor ve geri döndürülemez bir hal alıyor. Fakat Windows bu hataları için zaten güncelleme yayınlamakta. Siz Windows yazılımını güncelleme yapmazsanız bu hatalardan haberdar olamazsınız ve sizin de başınız ağrıyabilir. Bu yüzden her güncellemenin ayrı bir önemi vardır. Windows 10 hataları bu güncellemeler ile giderilmesi ve işletim sisteminizi sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için güncellemeler önemlidir.

Windows Güncelleme İçin Lisanslı Yazılım Şart

Windows güncellemelerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Fakat bu güncellemeler için kullandığınız windows yazılımı mutlaka lisanslı olmalı. Aksi taktirde güncellemeleri alamaz aksine bu lisanssız yazılımlar yüzünden belkide çok değerli dosyalarınız yok olabilir. Zaten bu lisanssız olarak yayımlanan windows işletim sistemlerini bilgisayar korsanları kendileri piyasaya sürerek daha çok bilgisayara erişim sağlayabiliyor. Bu yüzden siz siz olun mutlaka lisanslı işletim sistemi alın ve güncellemeleri otomatik olarak yapın.

  • Her Yere Format Attırmayın

Bu yüzden her yere format attırmayın özellikle mahalle aralarında format atılır 15 TL gibi ilanlara ucuz diye aldanmayın. Bilgisayarınıza yüklenen lisanssız windows yazılımları yüzünden bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarına karşı tamamen açık hale getirmiş olursunuz. Bunun yerine bilgisayarınızı alırken içinde windows yazılımlı olarak alabilir ve bu windows lisans anahtarını her format atılışında kullanabilirsiniz. Eğer free dos bilgisayar aldıysanız >  N11 Ucuz Windows Lisansı  < (linke tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz) satan bir çok satıcı mevut bunlarda işinizi görecektir. Bunları tercih edebilirsiniz.

“Lütfen camlarına Format atılır 15 TL ilanlarına itibar etmeyiniz.”

Bizlere Bilgisayar Teknik Servis (linke tıklayın) bölümü olan soru cevap kısmında ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Alan Windows İşletim Sistemleri

  • Windows 10
  • Windows 8
  • Windows 7 ( Güncellemeleri bitti )

Windows Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Başlat menüsünü açın

Klavyenizden başlat tuşuna basarak başlat menüsünü açın

Windows Ayarları açın

Başlat menüsünde sağ tarafta yer alan çark ikonuna tıklayarak Windows ayarlar sayfasını açın

Güncelleştirme ve Güvenlik ayarlarını açın

Sıralamada en sonda yer alan Güncelleştirme ve Güvenlik ayarlarını açın

Windows Update bölümüne geçiş yapın

Sol menüde en üst sırada yer alan Windows Update bölümüne geçiş yapın

Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayın

Güncelleştirmeleri denetle butonuna basarak işletim sisteminiz için yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güncelleştirme varsa bu güncellemeleri yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir