30.05.2024 Size En Yakın Bilgisayar Tamircisi
Bilgisayar Tamircisi

Windows 10 Renk Değiştirme Ayarları

Windows 10, 1903 içerik oluşturucu güncellemesi ile gelen özelliklerden biriside Windows 10 renk değiştirme özelliği. Bu özellik ile kullanıcılar Windows 10 ekranlarını istedikleri renkte kullanabiliyorlar. Bu özelliğin kullanımı ise çok kolay. Kişileştirme adı altında kullanılan özellik hakkında detaylar konumuzda.

Windows 10 Renk Değiştirme Ayarları

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK YAPILACAK OLAN ÇEKİLİŞLERDE ÇEŞİTLİ HEDİYELER KAZANABİLİRSİNİZ.

Windows 10 günümüzde en yaygın kullanılan işletim sistemi oldu. Windows 10’da gelen yeni güncellemeler ile kullanılan rengi kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Windows 10 renk değiştirme işlemi ise çok basit bir kaç adımdan oluşmaktadır. Windows 10 1903 sürümü ile gelen içerik oluşturucu güncellemesi ile kullanıcılarına sağladığı renk değiştirme ayarı ile kendi renginizi seçebilirsiniz. Windows 10 renk değiştirme ayarı nereden ve nasıl yapılır  ? Sorusunun cevabını ise sizlere bu konumuzda anlatıyoruz.

Windows 10 kullanıcıları 1903 güncellemesi ile bilgisayarlarında Windows 10 renk değiştirme işlemini gerçekleştirmeye başladı. Bu güncelleme ile Microsoft kullanıcılara Windows 10’u istedikleri renklerde kullanabilme imkanı verdi. Çoğu kullanıcı yapılan anketlerde hep aynı renk olmasından yana sıkıntı duyduklarını dile getirmiştir. Gelen bu güncelleme ile artık Windows 10’u kendi istediğiniz renklerde kullanabileceksiniz. Peki bu rengi nasıl ayarlayabiliriz ?

Windows 10 Renk Değiştirme

Windows 10 renk değiştirme işlemi çok basittir. Sadece bir kaç adımda renk değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazıyı fazla uzatmadan yapmanı gereken adımlara geçelim.

  • Öncelikle bilgisayarınızın masaüstü ekranında mouse sağ tuşa basarak en altta yer alan Kişileştir sayfasını açıyoruz.
  • Kişileştir ayarları sayfasında Renkler sekmesine tıklayarak renk ayarları sayfasına geçiş yapıyoruz.
  • Bu sayfada renk ayarlarımızı istediğimiz gibi kendimize göre ayarlayabiliriz.

Ren Değiştirme Ayarları Windows 10

  • Renk ayarlarından bahsetmek gerekirse burada gördüğünüz ayarlar tamamen sizin isteğinize göre ayarlanabilir. Renginizi seçin sekmesi altın yer alan seçenekler Açık ve Koyu seçenekleri ile beyaz ağırlıklı mı siyah ağırlık mı kullanacağınızı ayarlayabilirsiniz. Yine bu menüde yer alan özel seçeneği ile istediğiniz yeri koyu istediğiniz yeri açık olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Saydamlık efektleri ile de saydamlık ayarlarınızı yapabilirsiniz.
  • Tema renginizi seçin kısmında ise renk ayarlarınızı ayarlayabilirsiniz. Arka planımdan otomatik tema rengimi seç butonunu işaretlerseniz arka plan resminize ve ya renginize göre tema renginiz otomatik olarak ayarlanır.
  • Windows renkleri bölümünden ise istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Eğer kendi özel renginizi belirlemek istiyorsanız aşağıda yer alan özel renk butonuna basarak kendi özel renginizi ayarlayabilirsiniz.

Evet gördüğünüz gibi Windows 10 içerik oluşturucu güncellemesi ile kullanıcılarına renk özgürlüğü getirdi. Sizlere anlattığımız gibi kişileştirme renk ayarları kısmından Windows 10 renk değiştirme ayarı yapabilir ve istediğiniz renk de kullanabilirsiniz.

Windows 10 Renk Değiştirme Resimli Anlatım

Windows 10 Renk Değiştirme için masaüstü sağ tuş kişileştirme ayarlarını açınız.

Windows 10 Renk Değiştirme için kişileştirme ayarlarından renkler menüsüne giriş yapın

Windows 10 Renk Değiştirme ayarları kısmından tema rengi altında yer alan renklerden istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Windows 10 Renk Değiştirme Özel Renk butonuna basarak dilerseniz kendi özel renginizi ayarlayabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ