İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır ?

Herkese merhabalar, bu konumuzda Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır bunu anlatacağım. Win 10 güncellemeleri bazen sıkıcı olabilmektedir. Bazı bilgisayarlarda ise yapılan Windows 10 güncelleme sonunda bilgisayar performans olarak kötü yönde etkilenebiliyor. Güncelleme sonrasında bazı teknik problemlerde ortaya çıkabilmektedir. Eğer sizde bu gibi durumlar ile karşılaştıysanız Windows 10 update kapatma işlemini yapabilirsiniz. Peki Windows update kapatma işlemi nasıl yapılır ?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Windows 10 güncelleme önemi nedir ? linke tıklayarak bu konumuzu okumanızı tavsiye ederim.

Windows güncellemeleri önemine rağmen bu güncellemelerden sıkıldıysanız ve güncellemeleri kapatmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Win 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır ?

Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır ? Aşağıdaki adımları izleyerek Windows 10 güncelleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımda Windows hizmetlerden update seçeneğini devre dışı bırakacağız.

Toplam zaman: 5 dakika

Hizmetler bölümüne giriş yapıyoruz

Başlat menüsünden arama kısmına hizmetler yazarak Windows hizmetler bölümünü açıyoruz.

Windows Update hizmetlerini açıyoruz

Hizmetler bölümünde W harflerinde Windows Update hizmetlerini açıyoruz.

Burada karşımıza gelen kutuda gerekli ayarları yapmamız gerekiyor

Kutuda başlangıç türü yazan seçeneği devre dışı olarak ayarlayıp, hizmet durumunda yer alan durdur butonuna tıklıyoruz ve Windows güncelleme hizmetini kapatmış oluyoruz.

Komut ile Windows 10 Update Kapatma

Bilgisayarınızda güncelleme hizmetlerini yukarıda yer alan hizmetler işlemi ile dilediğiniz zaman geri açabilirsiniz fakat bu işlemde komple sileceksiniz ve geri açma şansınız olamayacak. Bu yüzden bu adımı uygularken bunu bilerek uygulayın.

Windows 10 komut istemini yönetici olarak başlatıyoruz. Windows 10 CMD nasıl açılır adlı konumuzda komut istemi nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

Komut olarak aşağıda yer alan komutu kopyala yapıştır yapıyoruz.

sc delete wuauserv

İşlem bittikten sonra Windows 10 güncelleme kapatma işlemi tamamen kapanacaktır. Komut işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Bu komuttan sonra bilgisayarını bir daha hiç güncelleme almayacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir