İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 ürün anahtarı bulma

Bu konumuzda sizlere Windows 10 ürün anahtarı bulma yöntemini göstereceğiz. Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz windows bir key ile orjinal hale gelmektedir. Aksi durumda windows işletim sisteminin her özelliklerini kullanamazsınız. Bilgisayarınızda kurulu olan windows 10 ürün anahtarı yeniden kurulumlar da Windows etkinleştirme için tekrar kullanılabilir. Eğer windows ürün anahtarını unuttuysanız ve bilgisayarınıza window 10 kurulum yapacaksanız bu yöntem ile windows ürün anahtarı bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda kullandığınız orjinal Windows 10 sürümünü yeni kurulumda tekrar aktif etmek isterseniz bilgisayarınızı yeniden kurmadan önce windows 10 ürün anahtarı öğrenme yöntemi ile ürün anahtarınızı not almalısınız. Yeni kurulumda ürün anahtarı istendiği zaman bu anahtarı girerekWindows’u tekrar orjinal hale getirebilirsiniz.  Şimdi Windows ürün anahtarı bulma yöntemlerini hep birlikte inceleyelim.

Windows ürün anahtarı bulma yöntemleri

  • Komut ile windows 10 ürün anahtarı bulma

  1. Klavyenizden Windows +R kısayolu ile Çalıştır kutusunu açın,
  2. Çalıştır kutusuna CMD yazın ( CMD yönetici hesabı ile açılmalı ) bilgisayarınız yönetici hesabında değilse Windows 10 CMD nasıl açılır adlı konumuzu okuyabilirsiniz.
  3. CMD komut istemine gireceğimiz komut ise wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey
  4. Yukarıdaki komutu kopyala yapıştır ( CTRL + C ile kopyala CTRL + V ile yapıştır ) CMD komut istemine yazınız ve sonra Enter tuşuna basın
  5. Windows ürün anahtarı karşımıza gelecektir.

*Resimli anlatım

windows ürün anahtarı öğrenme Windows + R kısayolu ile çalıştır kutusunu açın

Windows + R kısayolu ile açtığımız çalıştır kutusuna CMD yazarak komut istemini açıyoruz.

Bu adımda windows ürün anahtarı öğrenme için komut yazacağız. Komutu kopyala yapıştır ile komut istemine yazın ve enter tuşuna basın

Windows ürün anahtarı hakkında

*Eğer başka bir bilgisyarın ürün anahtarını alıp kendi bilgisayarınızda kullanmak isterseniz bu Microsofr firması için uygun değildir. Böyle bir durumda her ürün anahtarını aldığınız bilgisayarın ürün anahtarı da kullanım dışı kalabilir. Bu yüzden başka bir bilgisayar da kullanılan ürün anahtarını kendi bilgisayarınızda denemenizi tavsiye etmeyiz.

*Diğer bir durum ise eğer bilgisayarınızı zaten Windows kurulu bir şekilde aldıysanız bilgisayarın alt tarafında ürün anahtarı etiketi mutlaka vardır kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

*Sonradan orjinal bir windows satın aldıysanız size verilen paket üzerinde de ürün anahtarını bulabilirsiniz. Aldığınız boot cd ile format atmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede bilgisayarınız tamamen orjinal bir kuruluma sahip olacaktır.

Diğer bir konumuz da format atarken mbr gpt hatası çözümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir